Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
08.12.2017 17:19

Malí fandili Maruške, tí väčší obdivovali skvelé herecké výkony


 

Základná umelecká škola Tibora Sládkoviča v Šuranoch za podpory Nitrianskeho samosprávneho kraja a Mesta Šurany  nacvičila rozprávkový muzikál Soľ nad zlato, ktorý v tomto období zožína veľký úspech medzi deťmi i dospelým divákmi.

Do muzikálu sú zapojené všetky odbory základnej umeleckej školy. Úlohy v muzikáli si rozdelili učitelia i žiaci. V hlavných úlohách vystupujú Veronika Bednáriková, Mgr.Marek Bartovič,Pavol Hancko,Petra Jakubíková, Dominik Bednárik,Daniela Ďurinová, Ivan Bartovič,Štefan Vančík a další.

Vo štvrtok 7.decembra bol muzikál Soľ nad zlato hraný pre šurianske školy. Hľadisko bolo zaplnené deťmi rôznej vekovej kategórie – od škôlkarov po stredoškolákov. Muzikálové predstavenie rovnako očarilo všetkých. Malí diváci  fandili princeznej Maruške, tí väčší obdivovali skvelé herecké výkony.

Muzikál bol výborným spestrením adventného obdobia.

Súvisiace články

09.10.2016 14:30

Stretnutie s výchovnými poradcami

Každý rok sa stretávajú riaditelia stredných škôl za okrúhlym stolom s výchovnými poradcami základných škôl, aby spolu diskutovali o možnostiach stredoškolského štúdia, nábore žiakov 9.ročníkov, spolupráci medzi základnými a st...
15.06.2018 07:10

Získanie profesionálnych pracovných kompetencií na stáži v Českej republike

Žiaci Strednej priemyselnej školy dopravnej na Kvačalovej ulici 20 v Bratislave sa na konci mája 2018 vrátili z dvojtýždňovej odbornej praxe - stáže, ktorú absolvovali v dopravných firmách a autoservisoch v Českej republike. Pr...
14.03.2018 07:11

Dva slovenské projekty víťazné v Európskych cenách eTwinning 2018

eTwinning na začiatku marca bilancoval svoju celoročnú prácu prostredníctvom Európskej súťaže o najlepší eTwinning projekt, a dve slovenské školy sa tešia z európskeho víťazstva.