Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Miroslava Žažová
16.01.2020 09:43

Malokarpatské múzeum v Pezinku ponúka zábavu i poučenie

Malokarpatské múzeum v Pezinku počas zimného obdobia školského roka 2019/2020 ponúka školám a školským zariadeniam zaujímavé a interaktívne vzdelávacie programy.

      Interaktívny program „Pivnica a jej tajomstvá" nadväzuje na medzinárodnú výstavu „Podoby vínnych pivníc strednej Európy". Počas neho spoločne preskúmame našu autentickú vinársku pivnicu, v úplnej tme, len za pomoci svetla bateriek. Spolu zistíme, ako by mala správna pivnica vyzerať a aké pocity v nás vyvoláva. Tak ako býva zvykom, aj z tohto programu si deti na pamiatku odnesú výrobok, ktorý im bude pripomínať návštevu múzea – vlastnoručne vyrobené korkové hrozienko.    

       Druhý program „Kráľovské mesto Bozin"  zábavnou a pútavou formou  prevedie žiakov históriou Pezinka od jeho založenia až po súčasnosť.  Počas programu sú vyzdvihnuté najdôležitejšie obdobia vo formovaní mesta v spojitosti s regionálnym významom. Sleduje podložené dôkazy prvého osídlenia územia, kroky vedúce k získaniu štatútu slobodného kráľovského mesta a rozhodujúce okamihy pri utváraní rázu mesta. Súčasťou programu je aj pracovný list „ušitý na mieru" k vzdelávaciemu programu a je určený žiakom od 3. ročníka základných škôl. Program môže byť zaujímavým doplnením vyučovania dejepisu, vlastivedy či regionálnej výchovy.                                                                                                                                          

    V stálej ponuke je aj program „O múzeu v múzeu", v ktorom žiaci spoznajú základné činnosti múzea, to ako sa predmety zbierajú, ochraňujú a prezentujú verejnosti. Starší žiaci si môžu vyskúšať aj dražbu v našej „aukčnej sieni". Múzeum ponúka prehliadky stálych expozícií, ktoré prispôsobujeme veku každej cieľovej skupiny a na konci čaká pre účastníkov buď omaľovánka, alebo interaktívny kvíz prostredníctvom tabletov.                                                                              

     Na všetky programy je potrebné sa dopredu objednať u Moniky Chvostekovej na tel. čísle 0911404053 alebo emailom na monika.chvostekova@muzeumpezinok.sk. Viac informácií  sa dozviete na webe múzea www.muzeumpezinok.sk.

Súvisiace články

01.05.2017 19:15

Mladí Tlmačskí zvárači na medzinárodnej súťaži ZLATÝ POHÁR LINDE

Žiaci Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch opäť bodovali a odniesli si domov bronzové poháre.