Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
12.08.2019 17:25

Malých Novozámčanov zabával vrabčiak Čimo

 

Druhá augustová nedeľa patrila v Nových Zámkoch opäť rozprávke. V exteriérnych priestoroch Astronomického kabinetu sa zišli deti v sprievode rodičov, či starých rodičov, aby si spoločne pozreli činoherné bábkové predstavenie v podaní nováckeho divadla Severka. Skúsené divadelné ochotníčky Helena Balážová a Jana Sedláčková svojim bábko hereckým výkonom v rozprávke Ako si Čimo hľadal kamaráta zaujali nielen deti, ale i dospelých divákov.

Podujatie už tradične,otvorila Mária Skalová ,manažérka projektu BaDS Nebojsa v spolupráci s jednou z najmenších diváčok predstavenia, zazvonením na zvonček. Následne sa deti zoznámili s vrabčiakom Čimom, ktorý sa vo svojom príbehu presvedčil o tom, že kamarátstvo nebýva samozrejmosťou,ale je potrebné si ho budovať a zaslúžiť.

Divadelné predstavenie i tentokrát zožalo veľký úspech. Nedeľné divadelné popoludnia majú čoraz viac priaznivcov. Na jeseň sa opäť presunú do Malej sály novozámockého Domu kultúry , ale je možné, že pre veľký záujem už táto sála nebude v budúcnosti stačiť a bude nutné hľadať iné riešenie. A to je dobré. Je pre deti prospešné, aby sa od útleho veku stretávali s rôznymi odvetviami umenia a kultúry, ktorých pridanou hodnotou sú nové vedomosti a skúsenosti.