Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
12.08.2019 17:25

Malých Novozámčanov zabával vrabčiak Čimo

 

Druhá augustová nedeľa patrila v Nových Zámkoch opäť rozprávke. V exteriérnych priestoroch Astronomického kabinetu sa zišli deti v sprievode rodičov, či starých rodičov, aby si spoločne pozreli činoherné bábkové predstavenie v podaní nováckeho divadla Severka. Skúsené divadelné ochotníčky Helena Balážová a Jana Sedláčková svojim bábko hereckým výkonom v rozprávke Ako si Čimo hľadal kamaráta zaujali nielen deti, ale i dospelých divákov.

Podujatie už tradične,otvorila Mária Skalová ,manažérka projektu BaDS Nebojsa v spolupráci s jednou z najmenších diváčok predstavenia, zazvonením na zvonček. Následne sa deti zoznámili s vrabčiakom Čimom, ktorý sa vo svojom príbehu presvedčil o tom, že kamarátstvo nebýva samozrejmosťou,ale je potrebné si ho budovať a zaslúžiť.

Divadelné predstavenie i tentokrát zožalo veľký úspech. Nedeľné divadelné popoludnia majú čoraz viac priaznivcov. Na jeseň sa opäť presunú do Malej sály novozámockého Domu kultúry , ale je možné, že pre veľký záujem už táto sála nebude v budúcnosti stačiť a bude nutné hľadať iné riešenie. A to je dobré. Je pre deti prospešné, aby sa od útleho veku stretávali s rôznymi odvetviami umenia a kultúry, ktorých pridanou hodnotou sú nové vedomosti a skúsenosti.

Súvisiace články

09.10.2016 13:00

Rozvoj duálneho vzdelávania v strojárskej výrobe

Skalickí strojári jednoznačne vedia, čo potrebujú žiaci pre svoje budúce povolanie. V zavádzaní systému duálneho vzdelávania patria k špičke na Slovensku, napredujú v úzkej spolupráci s partnerským podnikom Schaeffler Skalica, ...
14.01.2017 10:00

Ako vychovávať a vzdelávať „Google generáciu“?

Ak by sa urobil prieskum tohtoročných vianočných darčekov pre deti a mládež vo veku 9-19 rokov myslím, že by som sa veľmi nepomýlila, ak by som povedala, že 60% detí a možno aj viac, dostali pod stromček niečo spoločné s moder...