Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Silvia Bodláková
01.09.2019 07:20

Máme doma prváka

O prvákoch, čo už nie sú škôlkári.

Už je to tu! Už je prvák!

Áno, ešte pred mesiacom sme mali po škôlke voľno. Po ceste domov sme išli pomaly, hovorili o tom, čo robili v škôlke. Zastavili sme sa na ihrisku, v obchode a kúpili na večeru a raňajky chlebík...
Dnes je to už iné. Už sme v škole. Popoludní zo školského klubu sa zastavíme v obchode a kúpime večeru či na raňaky, síce sa po ceste rozprávame, ale už to nie je také. Proste už nemáme toľko času, aby sme mohli ísť z nohy na nohu. Už máme povinnosti.

Máte pravdu je naozaj veľmi dôležité od začiatku učiť malého školáka režimu. Oddych v školskom klube po obede, potom trochu úloh, potom oddych a náš - teraz už kratší rozhovor - a dokončenie úloh zo školy.

Cez víkend alebo aj v piatok večer si naše hry a rozhovory môžeme vynahradiť. Môžeme sa zahrať napríklad človeče či halmu, možno šach alebo karty a okrem rozhovoru aj budete nie celom plánovane učiť trpezlivosti, pocitu víťazstva i prehry. Oba veľmi potrebuje nie len do školského života. Alebo môžete tvoriť z plateslíny či skladaním papiera elbo uväzovaním látky a tak si precvičíte aj jemnú motoriku, ktorú vaše dieťa potrebuje pri učení sa písania. 

https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi  alebo  https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/hrame-sa-s-detmi

Na našom webe vám ponúkame pár pracovných listov pre docvičenie či naopak doplnenie učiva zo školy. Stáči si pokojne večer pozrieť našu stránku a vytlačiť.

Na cvičenie písania

https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/ucime-sa-pisat

Na cvičenie počítania

https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/hrame-sa-s-cislami

Na cvičenie predstavivosti v geometrii

https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/hrame-sa-s-geometriou

 

Súvisiace články

21.03.2017 20:00

Poézia je blízka aj mladým zdravotníkom

Presvedčili sme sa o tom na oslavách Svetového dňa poézie.
22.04.2017 16:15

O spolupráci Jozefa Karola Viktorina a Andreja Sládkoviča

20. apríla sme si pripomenuli 145.výročie úmrtia Andreja Sládkoviča . Jeho prvým súborným dielom boli Spisy básnické , vydané v roku 1861. Pri vydávaní tohto diela úzko spolupracoval s Jozefom Karolom Viktorinom.