Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
02.03.2020 23:58

Marcové novinky z dielne eTwinning lákajú jarnou kampaňou

Projekt eTwinning ponúka učiteľom na Slovensku i v celej Európe svoje novinky i v mesiaci marec. Snáď najväčším magnetom pre učiteľov a ich žiakov je Jarná kampaň 2020, ktorá sa zameriava na tohtoročnú tému, ktorou sú klimatické zmeny a environmentálne výzvy. Účastníci programu eTwinning sa môžu o tejto téme dozvedieť viac a vložiť svoje prezenčné akcie na mapu. Kampaň sa uskutoční od 2. do 31. marca 2020. Počas eTwinningových týždňov budú žiaci pracovať na zaujímavých aktivitách zameraných na tieto štyri oblasti: obmedzovanie plastov, udržateľná výživa, recyklácia a klimatické zmeny. Pripravené sú vzdelávacie materiály a online semináre pre učiteľov. Viac o jarnej kampani tu. Určite sa oplatí zúčastniť tejto kampane.

Aj v tomto roku sa od 16. marca 2020  sa učitelia zapojení do eTwinningu, alebo i úplní začiatočníci môžu stať účastníkom obľúbeného česko-slovenského elearningového kurzu, ktorý vedú už niekoľko rokov skúsení lektori z oboch krajín. Je určený všetkým učiteľom materských, základných a stredných škôl v Čechách a na Slovensku, ktorí nemajú možnosť zúčastniť sa prezenčných seminárov, alebo im viac vyhovuje moderná forma vzdelávania – bez dochádzania, online z pohodlia domova v čase, kedy majú voľno a chuť.

Kurz je rozdelený do 6 modulov, na každom sa pracuje 1 týždeň. Počas šiestich týždňov vás budú lektori sprevádzať celou metodikou tvorby eTwinning projektov od A po Z. Budete spolu vyhľadávať partnerov v databáze eTwinning, hľadať inšpirácie na dobrý projekt, založíte vlastný projekt spolu s českými partnermi, budete plánovať a realizovať projektové aktivity v prostredí TwinSpace, pri ktorých sa naučíte používať mnoho voľne dostupných a populárnych online nástrojov. Tie sa vám môžu hodiť nielen v eTwinning projekte, ale aj na bežnej vyučovacej hodine, pretože s ich pomocou je oveľa ľahšie zaujať dnešných žiakov, vzbudiť u nich záujem a chuť sledovať výuku a aktívne sa zapojiť do vyučovacieho procesu. Na záver sa naučíte aj dôležitú vec akou je evaluácia a prezentácia projektových výsledkov.

Výhody elearningového kurzu spočívajú v skutočnosti, že učiteľ pracuje vlastným tempom, lektori sú k dispozícií formou e-mailu, v prostredí TwinSpace, na Skype, alebo telefonicky, či na webinári a po absolvovaní učitelia získajú Osvedčenie s rozsahom 24 hodín. Komunikačným jazykom je slovenčina a čeština a kurz je bezplatný. Registrácia na kurz tu: http://www.etwinning.sk/index.php/10-seminare-a-skolenia/874-elearningovy-kurz-od-16-3-metodika-medzinarodnych-projektov-etwinning-od-a-po-z

Je isté, že čas, ktorý učitelia a ich žiaci strávia v spoločnosti eTwinningu im prinesie pozitíva v podobe  aktívneho zapojenia žiakov do medzinárodnej spolupráce na projektoch a ich nových vedomostí, partnerského poznávania iných kultúr či participácie vo vzdelávacích aktivitách zameraných na podporu ochrany našej planéty a v neposlednom rade i na podporu profesionálneho rozvoja učiteľov.

Zuzana Mészárosová, ambasádorka eTwinning

 

 

Súvisiace články

10.09.2018 14:54

Hanácké múzeum( skanzen) v Příkazoch sa vidieť oplatí

Hanácké múzeum( skanzen) sídli v obytnej hospodárskej budove priamo v centre obce. História vzniku objektu siaha do konca devätnásteho storočia. Súčasťou hlavného centra obce Příkazy u Olomouce je Kaplnka sv. Cyrila a Met...
15.05.2017 12:30

Poznáme víťazov súťaže Mojej matke

V týchto dňoch ( 12.5.2017) sa v Synagóge v Šuranoch konalo slávnostné vyhodnotenie súťaže Mojej matke.
08.11.2016 11:45

Veda o charaktere

Prečo hovoriť o silných stránkach žiakov, učiteľov, ľudí. Fakty hovoria jasne.....