Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Emanuel Orban
23.06.2018 15:48

Mestský park Petržalka City slávnostne skolaudovaný

V polovici júna 2018 bol otvorený v Bratislave-Petržalke za účasti primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala nový mestský park pri Chorvátskom ramene Petržalka City. Hlavným zriaďovateľom otvoreného priestoru je Magistrát mesta Bratislavy. Uvedené informácie máme možnosť vyčítať aj z informačnej tabule, na ktorej sú uvedené tiesňové hovory prvej pomoci SOS(112) a polície(159). Prevádzková doba parku je denne od 08:00 do 20:00.

Verejné priestranstvo mestského parku sa rozprestiera na ploche 5141 m2, ktorá je ohraničená plotom a pokrytá dlažobnými kockami. Mestský park je dostupný mestskou hromadnou dopravou zo zastávky Jungmanova autobusovými linkami číslo 83, 84, 88, 92, 99 a 192 a električkami číslo 1,3.  Zavítať sem môžu aj milovníci cykloturistiky, k objektu vedie aj samostatný cyklochodník z Podunajskej hrádze a zo Starého mosta. Park je aj obľúbenou zastávkou peších turistov.  

V areáli priestranstva sú k dispozícii detským vekovým kategóriám mladšieho až staršieho predškolského veku jednotlivé herné atrakcie napr. hojdačky, šmýkačky,  preliezačky, lavičky, replika detského vláčika a pod. Detskí návštevníci sa tu rozhodne nudiť nebudú. Príjemným spestrením sú dve samostatné unimobunky, v jednej z nich je umiestnené sociálne zariadenie a v druhej sídli  Detský svet, v ktorom je zriadený hračkársky kútik. Detský areál lemujú aj lavičky s odpadkovými košmi, trávnikom a vysadenými stromami. Spomínané miesto je vynikajúcim prostriedkom k oddychu a relaxu aj pre dospelých jedincov. Mnohí ľudskí jedinci si sem prídu vyčistiť myseľ od každodenných povinností,  ale aj načerpať v samotnom  prírodnom prostredí mnoho inšpirácií a podnetov k tvorivej práci.

Architektonický plán pripevnený na plote nám predstavuje vizualizáciu celého komplexu pozostávajúceho z Hyde parku, Fitness zóny, zóny pre zvieratá, parkovej zóny, no toto všetko je hudba blízkej budúcnosti. Ak neviete čo so svojimi ratolesťami, ako ich potešiť, neváhajte a navštívte dané miesto, ktoré iste pre ne bude milým a nezabudnuteľným prekvapením.