Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
10.01.2019 23:07

Mladí podnikatelia z OA Levice úspešne obchodujú

Mladí podnikatelia z Obchodnej akadémie v Leviciach v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia pod záštitou JA Slovensko už takmer pol roka pracujú v „DIFFERENT, JA Firme". Málo skúseností v oblasti podnikania kompenzujú pracovitosťou, cieľavedomosťou, vytrvalosťou a taktiež pri nich stoja poradcovia s dlhoročnou praxou a skúsenosťami - Dr. Dietmar Weigt, Sven Wilhelm a Ing. Marek Cziria.

DIFFERENT, JA Firma má viacero predmetov podnikania pre maximalizáciu zisku a minimalizáciu šance možného neúspechu. Na základe prieskumu trhu, identifikovali potrebu, ktorú táto firma dokázala definovať a na základe toho vyvinuli hlavný produkt, ktorý túto potrebu uspokojí, čo spôsobilo, že je to firma s veľkým potenciálom a veľkou pravdepodobnosťou úspechu. Ich primárnou činnosťou je výroba a predaj relaxačných ponožiek, s ktorými prišli na trh. Tieto ponožky sú unikátne v tom, že uvoľnia prsty na nohách po dlhom dni strávenom v úzkych topánkach, doprajú celkové omladenie chodidlám a naprávajú ľahké deformácie prstov. Cieľovou skupinou sú moderné ženy stredného a staršieho dospelého veku s bolesťami chodidiel, ktoré preferujú zdravý životný štýl. Relaxačné ponožky predávajú na študentských a Vianočných trhoch i vo svojom online shope.

Mladí podnikatelia majú aj prvé medzinárodné skúsenosti s obchodovaním a medzinárodným trhom. V polovici decembra 2018 sa zúčastnili medzinárodného veľtrhu JA firiem v Českých Budějoviciach v rámci Erasmovského projektu VET4SCAPE, kde boli produkty študentských firiem ponúkané a predávané účastníkom zo šiestich európskych krajín. Veľtrh bol úspešný a takmer všetky produkty a tovary boli predané. Na záver študenti predstavili situáciu na trhu práce v ich domovskej krajine a porovnali ju v rámci európskeho trhu práce. Different, JA Firma Obchodnej akadémie v Leviciach, bola skutočnou inšpiráciou pre ostatné zúčastnené JA firmy, pretože funguje na vysokej profesionálnej úrovni. Ich inovatívny produkt -  relaxačné ponožky mal veľký úspech na veľtrhu a v súčasnosti je množstvo spokojných zákazníkov v jednotlivých krajinách, ktorí si tieto ponožky zakúpili a používajú ich. Firma Different svoj záujem o medzinárodnú spoluprácu s JA firmami z partnerských krajín projektu prejavila aj svojou registráciou na medzinárodnej platforme Enterprise without Borders.

Hlavným zámerom DIFFERENT, JA Firmy je poskytovať flexibilné služby a kvalitné výrobky s cieľom uspokojiť spotrebiteľov. Hoci sú na trhu noví, ich výhodou oproti konkurencii je inovatívny tím mladých ľudí s vysokou odbornosťou a kreativitou vo svojom obore. Samozrejmosťou je aj dodatočný servis a možnosť konzultovať problémy zákazníkov prostredníctvom webstránky - https://differentjacompany.wixsite.com/different, Facebooku, Instagramu, Twitteru a taktiež aj mailovou komunikáciou. Vďaka aktívnej komunikácií zo zákazníkmi, sa mladí obchodníci sa snažia svoje produkty a služby neustále vylepšovať a ponúkať na rôznych podujatiach.

Súvisiace články

22.01.2019 16:00

WRITE THE CHANGE: Esejistická súťaž pre mládež

Kreatívna súťaž pre mládež!
02.05.2018 17:21

Tlmačskí študenti o ďalší krok vpred

Praha, Brno, Ždár nad Sázavou. To sú mestá, kde sa tlmačskí študenti SOŠ technickej úspešne v posledných rokoch zúčastňujú zahraničných odborných stáží prostredníctvom získaných grantov z programu Erasmus+. Nie je to po prvýkrá...