Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Autor: Ing. Jana Hollá
01.05.2017 19:15

Mladí Tlmačskí zvárači na medzinárodnej súťaži ZLATÝ POHÁR LINDE

Žiaci Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch opäť bodovali a odniesli si domov bronzové poháre.

V dňoch 24. až 26. apríla 2017 si zmerali sily žiaci stredných škôl vo zváraní na 21. ročníku medzinárodnej zváračskej súťaže žiakov stredných škôl o Zlatý pohár LINDE 2017 vo Frýdku Místku v Českej republike. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 115 mladých zváračov, z toho 21 zahraničných súťažiacich z 54 škôl. Svoje zastúpenie mali víťazi národných kôl z Ukrajiny, Slovenska, Českej republikay a Nemecka. V hodnotiacej komisii mala zastúpenie každá krajina. Slovensko zastupovali doc. Ing. Jozef Jasenák, PhD. a Ing. Dušan Malárik z Cechu zváračských odborníkov Trnava, Zdenko Šikeť, zváračský inštruktor SES Tlmače.

Technickú školu z Tlmače reprezentoval: 

Patrik Kocúrik v metóde MMA (111), Ivan Poč v metóde MIG/MAG (131/135) a Martin Kiss v metóde TIG (141).

Tlmačania znovu ukázali že patria medzi svetovú špičku vo zváraní medzi žiakmi stredných škol. Bronzové poháre LINDE domov za krásne 3. miesto priniesli Martik Kiss a aj Patrik Kocúrik. Ivan Poč súťažil v najsilnejšie zastúpenej kategórii s veľmi silnou konkurenciou a umiestnil na krásnom 5.mieste.

Zváračská sútaž Zlatý pohár Linde sa konala už po 21-krát a zástupcovia SOŠt Tlmače sa jej zúčastňujú už 10 rokov. Tlmačania za týchto 10 rokov získali 8 zlatých, 2 strieborné a 8 bronzových pohárov. To v historii Zlatého Pohára Linde ešte žiadna škola nedosiahla.

 

 

Súvisiace články

06.06.2017 07:00

Budúcnosť slovenského školstva

Pod takýmto názvom uviedli na školskom servise TASR súťaž pre učiteľov, študentov a žiakov. Súťaž spočívala v opise zmien čo by sme chceli a ako zmeniť alebo naopak vyzdvihnúť v súčasnom školstve a odporučiť ponechať aj v budúc...
31.12.2016 11:00

Je potrebný plán kontinuálneho vzdelávania?

Vzdelávacie potreby pedagogických zamestnancov treba najskôr identifikovať a potom je potrebné sa rozhodnúť, či sú ich konkrétne vzdelávacie potreby v súlade s výchovno-vzdelávacím procesom, prioritami a zameraním školy. Za plá...
13.11.2016 17:00

Otvorenie strediska duálneho vzdelávania pre žiakov SOŠ technickej v Tlmačoch

Nové, moderné vybavenie dáva záruku pre kvalitnú prípravu žiakov v duálnom vzdelávaní.