Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
18.01.2019 20:13

Na mladých krídlach

 

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch pravidelne sprístupňuje milovníkom výtvarného umenia výstavy regionálnych výtvarníkov. Prvá tohtoročná výstava bola slávnostne otvorená dňa 18. januára.

Výstava „Ludek" je súčasťou dlhodobého projektu Na mladých krídlach.

Je organizovaná pod záštitou Gymnázia Nové Zámky, Knižnice A. Bernoláka a primátora mesta Nové Zámky Mgr. art. Otokara Kleina . Kurátorka výstavy PaedDr. Beáta Nociarová priblížila účastníkom vernisáže zrod myšlienky organizovania výstav mladých, nádejných výtvarných umelcov : „ Pred rokmi, keď som do knižnice chodila ako mama s dcérou do Heviklubu, som ešte ani vo sne nepredpokladala, že sa mi stane táto multikultúrna ustanovizeň mojim druhým pracovným domovom. Milé panie, ktoré rady odporučili či už knihu, alebo pozvali na zaujímavé podujatie, sa stali mojimi blízkymi spolupracovníčkami, s ktorými som za tie roky zorganizovala mnoho hodnotných umeleckých akcií.

Pred desiatimi rokmi to bola výstava fotografií z prázdninových potuliek študentov nášho gymnázia, potom výstava Daniela Novotného, dnes už známeho akvarelistu.

S odstupom času sme po dohode s pani riaditeľkou Ľubkou Červenou zosnovali plán, ako zviditeľniť nadaných mladých umelcov, ktorí tvoria a žijú v našom meste. Je to myšlienka s dlhodobými víziami do budúcnosti...."

Autorom aktuálnej výstavy je mladý výtvarník Ľudovít Ludek Trstenovič. Je rodákom z Komjatíc, študoval na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave. Dnes žije a pracuje v Nových Zámkoch. Svoju tvorbu prezentuje krajinomaľbou a svojim fetišom – ženskými perami, ktoré stvárňuje v ich metamorfózach rôznymi výtvarnými technikami a spôsobmi,štylizovane, kubisticky … .

Výstava je inštalovaná v spoločenskej sále Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch. Pozrieť si ju môžeme do 28. februára 2019.

 

Foto : z vernisáže - zľava riaditeľka Knižnice Antona Bernoláka , autor výstavy a kurátorka výstavy

 

 

Súvisiace články

30.09.2016 15:30

Bossingom proti riaditeľom škôl

Nedisciplinovaní učitelia brzdia riaditeľov škôl v ich práci.
01.11.2017 10:38

Poznáme víťaza !!!

Opäť sme spustili blogy a opäť gratulujeme víťazovi :)
24.01.2017 16:30

OA Šurany oslávila okrúhle výročie

„Život žiada hlbokú prípravu, rozsiahlu, vyžaduje odborníkov, preto naše školy, myslím zvlášť na Obchodné akadémie, musia byť školami výberovými, kde študovať je pre žiaka vyznamenaním.“ ( Ladislav Janku, profesor, člen kurat...