Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
22.09.2019 07:08

Na Šurianskom jarmoku bolo veselo

Tradičný Šuriansky jamok sa uskutočnil v dňoch 20. a 21.septembra 2019. Dňa 20. septembra obyvateľov i návštevníkov mesta od rána vítali stánky s jarmočným občerstvením, suvenírmi, hračkami a iným rôznym tovarom. Pravá jarmočná nálada sa rozvinula po 12. hodine, kedy sa vystúpením žiakov šurianskych základných škôl a ZŠ Palárikovo začal  bohatý kultúrny program , ktorý pokračoval vystúpením ZUŠ T. Sládkoviča v Šuranoch. V ďalších častiach programu vystúpili Veselá heligónka, Dychová hudba Šurany , Horkýže slíže, Detský FS Šurianček a mnohí ďalší.

Sprievodnými programami jarmoku boli výstavy: Remeslo má zlaté dno / výstava je inštalovaná v synagóge, je otvorená do konca októbra / ,Výstava drobnochovateľov , Výstava ovocia a zeleniny a  Fotovýstava Renáty Kozlíkovej.

 

Na svoje si prišli aj deti a mladí ľudia. Pre nich aj  v tomto roku boli pripravené kolotoče a rôzne atrakcie. Výborná organizácia a dobré počasie prispeli k tomu, že i tohtoročný Šuriansky jarmok sa vydaril na jednotku.

Súvisiace články

26.02.2017 09:00

Dobrá hračka je tá, ktorá poteší, zabaví a poučí

O tom, že takéto hračky existujú nás presvedčí pôvodná interaktívna výstava hračiek, hier, hlavolamov a jednoduchých neškolských fyzikálnych experimentov pre malých i veľkých "Kaleidoskop –vedecká hračka".
13.09.2019 15:11

Kde sa stala chyba ?

Keď sledujem dnešnú mladú generáciu , tak je trocha problém zachovať si autoritu rodiča, školy  a  poskytovať informácie resp. skúsenosti, pretože fenomén YouTube je tak  mocný, že "prekričí" aj tie najlepšie mienené rady.