Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
22.09.2019 07:08

Na Šurianskom jarmoku bolo veselo

Tradičný Šuriansky jamok sa uskutočnil v dňoch 20. a 21.septembra 2019. Dňa 20. septembra obyvateľov i návštevníkov mesta od rána vítali stánky s jarmočným občerstvením, suvenírmi, hračkami a iným rôznym tovarom. Pravá jarmočná nálada sa rozvinula po 12. hodine, kedy sa vystúpením žiakov šurianskych základných škôl a ZŠ Palárikovo začal  bohatý kultúrny program , ktorý pokračoval vystúpením ZUŠ T. Sládkoviča v Šuranoch. V ďalších častiach programu vystúpili Veselá heligónka, Dychová hudba Šurany , Horkýže slíže, Detský FS Šurianček a mnohí ďalší.

Sprievodnými programami jarmoku boli výstavy: Remeslo má zlaté dno / výstava je inštalovaná v synagóge, je otvorená do konca októbra / ,Výstava drobnochovateľov , Výstava ovocia a zeleniny a  Fotovýstava Renáty Kozlíkovej.

 

Na svoje si prišli aj deti a mladí ľudia. Pre nich aj  v tomto roku boli pripravené kolotoče a rôzne atrakcie. Výborná organizácia a dobré počasie prispeli k tomu, že i tohtoročný Šuriansky jarmok sa vydaril na jednotku.

Súvisiace články

25.01.2017 19:30

Múzeum Jána Thaina vystavuje dielo Františka Vašeka

I keď Vianoce sú za nami, o vystavený Bethlehem je veľký záujem zo strany detí i dospelých .
04.11.2018 15:23

Na Obchodnej akadémii v Leviciach o 1. ČSR

Presne pred 100 rokmi sa spojila cesta dvoch národov, Slovákov a Čechov, čím bola zahájená nová etapa v histórii oboch krajín. Vzniklo Česko-Slovensko. 
02.11.2015 16:30

Zdravotne postihnuté deti

Prečítala som si http://www.ucn.sk/skoly/zakladne/skola-musi-opatovne-posudit-prijatie-zdravotne-postihnuteho-dievcata