Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
22.02.2018 10:14

Návšteva z Indonézie

V priebehu školského roku sa majú možnosť žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch stretnúť s rôznymi zaujímavými osobnosťami zo sveta podnikania, kultúry, verejnej správy a i.

 

Jedno milé a zároveň zaujímavé stretnutie sa na škole konalo i v mesiaci február. Dňa 20. februára sa žiaci školy mali možnosť stretnúť s misionárom z ďalekej Indonézie.

 

Thomas Tulunga, pochádzajúci z indonézskeho ostrova Flores, pôsobí už 17 rokov ako rehoľník v komunite Spoločnosť Božieho slova v Bratislave.

Žiakom Obchodnej akadémie priblížil kultúrny a spoločenský život v Indonézii, rozdielne náboženstvá s poukázaním na dodržiavanie tolerancie medzi obyvateľmi krajiny, kde sa stretáva viacero kultúr.

 

Žiakom sa veľmi páčila jeho otvorenosť, bezprostrednosť . „Bola to jedna z najlepších besied, ktorých sme sa zúčastnili," konštatovali mnohí účastníci podujatia.

Súvisiace články

15.05.2018 22:05

Ste slon? Alebo jazdec?

Ak riešite zmeny. Ak Vami lomcujú emócie a racionálne uvažovanie. Kniha o ktorej sa zmieňujem je prioritne písaná pre manažérov. Ja som si v nej našla paralelu medzi prácou kouča s klientom.