Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
31.03.2018 08:20

Noc plná zážitkov

Noc s Andersenom na Slovensku je podujatie zastrešené Spolkom slovenských knihovníkov a knižníc a Slovenskou asociáciou knižníc.

Pre novozámockých najmladších čitateľov toto podujatie každý rok pripravuje Knižnica Antona Bernoláka. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Tajuplnú , rozprávkovú noc plnú zážitkov si užilo v priestoroch knižnice 31 detí, o ktoré sa starali tety knihovníčky, ktoré im na niekoľko hodín nahradili starostlivé mamičky.

Deti čakalo viacero prekvapení, ku ktorým patrilo - už tradičné - nočné hľadanie pokladu, prechádzka mestom – spoznávanie kultúrnych pamiatok, rôzne súťaže a hry.

Knižnica Antona Bernoláka zorganizovala v tomto roku už 13. ročník podujatia Noc s Andersenom. Všetky deti sa aktívne zapájali do aktivít, vznikli medzi nimi nové priateľstvá a všetci účastníci podujatia sa tešia na ďalší ročník podujatia.

 

foto:archív KAB

Súvisiace články

21.09.2019 07:56

V Nových Zámkoch sa stretnú mladí folkloristi

Detská folklórna skupina Zlatý levík je známa nielen v meste Nové Zámky, ale aj v širšom okolí a v zahraničí.
22.04.2017 16:15

O spolupráci Jozefa Karola Viktorina a Andreja Sládkoviča

20. apríla sme si pripomenuli 145.výročie úmrtia Andreja Sládkoviča . Jeho prvým súborným dielom boli Spisy básnické , vydané v roku 1861. Pri vydávaní tohto diela úzko spolupracoval s Jozefom Karolom Viktorinom.