Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
19.05.2019 09:01

Noc v Múzeu Jána Thaina bola plná zaujímavých prekvapení

Noc múzeí a galérií má už viacročnú tradíciu. Je to podujatie, počas ktorého čaká návštevníkov pohľad do histórie, či umenia spojený so zábavnými i poučnými aktivitami pre malých i veľkých.

Jednou z inštitúcií poriadajúcich toto podujatie je aj Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch. Jeho zamestnanci aj v tomto roku dali hlavy dokopy a vymýšľali zaujímavé aktivity pre návštevníkov. A podarilo sa.

Podujatie Noc v múzeu otvoril Jazdecký klub Redskin Nové Zámky. Návštevníkov zaujali nielen koníky, ale aj dobové oblečenie ich jazdkýň. Dobové oblečenia na podujatí tak, ako po iné roky, i teraz zabezpečilo Krajčírstvo Evia.

Malí i veľkí sa mali možnosť zapojiť do interaktívnej hry Putovanie s kráľom Matejom. Po úspešnom zvládnutí testov dostali Pamätný list.

K tradičným podujatiam Noci múzeí patrí i prezentácia ľudových remesiel, streľba z luku, detský kútik a ďalšie zaujímavé aktivity pre deti, ako napr. hra s penovými mečmi (pod dozorom dospelých) a i. Dospelých obveselila scénka Manželský dialóg.

Súčasťou programu Noci múzea bola aj prehliadka aktuálnej výstavy i stálych expozícií múzea.

 

Súvisiace články

23.06.2018 15:48

Mestský park Petržalka City slávnostne skolaudovaný

V polovici júna 2018 bol otvorený v Bratislave-Petržalke za účasti primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala nový mestský park pri Chorvátskom ramene Petržalka City. Hlavným zriaďovateľom otvoreného priestoru je Magistrát mesta B...
15.02.2017 12:00

Venujú sa prekladaniu i vlastnej tvorbe

Žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch si uvedomujú potrebu ovládania cudzích jazykov a radi využijú každú možnosť zdokonaliť sa, ako aj overiť si vlastné vedomosti.