Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
30.06.2019 22:07

Novozámocké deti sa tešia detskému ihrisku Žihadielko

Napriek nadmerne horúcemu letnému počasiu sa dňa 30.júna zúčastnilo mnoho  Novozámčanov so svojimi ratolesťami na otvorení novučičkého detského ihriska Lidl Žihadielko.

Na Slovensku sa v súťaži o detské ihrisko nazbieralo viac ako 4 milióny hlasov. V Nových Zámkoch bolo odovzdaných viac ako stotisíc hlasov.

Milé deti, milí rodičia, Novozámčania, dovoľte aby som vás privítal na tomto slávnostnom otvorení, ako bolo povedané, nového detského ihriska v meste. Na jednej strane sa chcem veľmi pekne poďakovať spoločnosti Lidl za to, že organizujú súťaž s tým, že chcú pomôcť mestám a chcú urobiť radosť deťom. Na druhej strane, chcem veľmi poďakovať všetkým vám...deň čo deň sme posielali svoje hlasy a podarilo sa nám to dotiahnuť do úspešného konca." povedal vo svojom príhovore primátor mesta Otokar Klein. Po príhovore zástupcu spoločnosti Lidl dvaja chlapci a dve čievčatká dostali možnosť slávnostne prestrihnúť pásku. Následne ihrisko obsadili tí, pre ktorých bolo vybudované - deti, na ktoré čakali viaceré atrakcie.

Súčasťou programu slávnostného otvorenia detského ihriska boli mnohé zaujímavé atrakcie pre deti. Až do popoludňajších hodín mali deti možnosť nielen sa vyšantiť na novučičkom ihrisku, ale aj aktívne sa zapojiť do pripraveného programu, ku ktorému patrila - ekoprednáška s Jakubom Vríčanom „ Matka Zem = svet našich detí" , nechýbali ani Trpazlíci z RTVS a ich autogramiáda, Divadielko „Ako udržať poriadok v lese", šou pre deti s Včielkou Majou a tombola, divadielko „Život čistokrvného mravčeka" a mnohé ďalšie zaujímavosti.

 

Súvisiace články

01.04.2017 09:00

Žiaci SPŠ Levice na súťaži technickej tvorivosti v Českých Budejoviciach.

Už po štvrtý krát sa žiaci Strednej priemyselnej školy Levice zúčastnili medzinárodnej Olympiády Technického a vzdelávacieho konsorcia pri Vysokej škole technickej a ekonomickej, ktorá sa konala pod záštitou rektora doc. Ing. M...
20.01.2016 06:00

Modrá Tilgnerka pokračuje.

Projekt, ktorý podporuje ochranu životného prostredia a na ktorom sme pracovali posledné obdobie u nás stále nekončí... Naopak, rozšírili sme ho do ďalších predmetov, ako je napríklad slovenský jazyk.
01.09.2017 08:45

Poznáte ich? Sú úspešní, mladí a nápomocní

V novembri 2017 oslávi Skupina Mládeže SČK pri Gymnáziu v Nových Zámkoch už 8 rokov svojej činnosti.