Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
17.05.2019 21:08

Novozámockú roadshow „Doma v EÚ“ podporila svojou účasťou aj novozvolená prezidentka SR

Dňa 16. mája 2019 sa v Nových Zámkoch konala roadshow „Doma v EÚ" .

Organizátori podujatia informovali o programe ERAZMUS + a o možnostiach štúdia a praxe v zahraničí, o možnostiach a príležitostiach pre občanov SR v EÚ.

Účastníci podujatia sa mohli zúčastniť na simulovaných voľbách, kde svoj názor mohli vyjaviť voľbou politickej strany, ktorej nominantov plánuje svojim hlasom podporiť v blížiacich sa voľbách do EP .

V stánku Zastúpenia EK, v ktorom bol prítomný aj zástupca informačného  centra Europe Direct Komárno, bolo možné vyjadriť svoj názor prečo ideme tento rok voliť a na aktuálne otázky o dianí v EÚ diskutovať , vytočiť si koleso šťastia a okrem drobných prezentačných predmetov získať aj zaujímavé informácie o jednotlivých členských krajinách EÚ. Deti sa mohli zabaviť pri skladaní EÚ puzzle. K dobrej nálade na námestí prispeli aj hudobné vystúpenia  Novozámockých seniorov a hudobnej skupiny Eletric Flash.

Príjemným prekvapením podujatia bola pre pre Novozámčanov návšteva novozvolenej prezidentky SR JUDr. Zuzany Čaputovej, ktorá v sprievode primátora mesta Nové Zámky Mgr.Art Otokara Kleina pozdravila obyvateľov mesta na Hlavnom námestí a následne sa spolu s Ladislavom Mikom, vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Dionýzom Hochelom povereným riaditeľom Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku , zúčastnila diskusie s občanmi v priestoroch Poetry Cafe.

Na podujatí panovala veľmi príjemná atmosféra a živý záujem zo strany jej účastníkov.

 

 

 

Súvisiace články

31.12.2016 11:00

Je potrebný plán kontinuálneho vzdelávania?

Vzdelávacie potreby pedagogických zamestnancov treba najskôr identifikovať a potom je potrebné sa rozhodnúť, či sú ich konkrétne vzdelávacie potreby v súlade s výchovno-vzdelávacím procesom, prioritami a zameraním školy. Za plá...