Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
18.08.2020 09:31

Nový MEMOEURO suvenír s vyobrazením novozámockej pevnosti príjemne prekvapil Novozámčanov i návštevníkov mesta

MemoEuro  suvenír, produkt nemeckej firmy Euroscope, sa od roku 2018 a teší veľkej  popularite medzi turistami, návštevníkmi a zberateľmi v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Francúzsko, Taliansko, Belgicko a Holandsko. Od jeho vzniku bolo vyrobených už viac ako 130 ks rôznych edícií a pripravujú sa nové vydania aj v ďalších krajinách. Prvým slovenským motívom bol suvenír s vyobrazením Synagógy v Nových Zámkoch, ktorý bol uvedený do predaja v mesiaci júl 2020.

A zberatelia majú opäť radosť, pretože dňa 14. augusta bol do obehu uvedený ďalší MemoEuro suvenír, tentokrát s motívom niekdajšej novozámockej pevnosti a zhodou okolností pár dní pred oslavami   335. výročia oslobodenia mesta Nové Zámky spod osmanskej nadvlády.

MemoEuro suvenír je vydaný v limitovanom náklade 5 tisíc kusov. Každý kus má svoje výrobné číslo, čím sa stáva unikátom.

A čo hovoria zberatelia?

Peter, 36 rokov: Veľmi som sa potešil, že sa moja zbierka opäť rozšíri  a to v krátkom čase hneď o dva kusy suveníru. 

Ivana, 42 rokov: 0 eurové suveníry, MemoEuro suveníry a pamätné dvojeurovky zbiera môj manžel.  Iste sa poteší, že sa jeho zbierka rozrastie.

Milan, 54 ročný: Pricestoval som z Nitry, aby som si zakúpil suvenír spolu s darčekovým balíčkom, ktorý obsahuje historické informácie o novozámockej pevnosti. Cestu za nákupom suveníru sme spojili s malým rodinným výletom do Nových Zámkov.

 

 

Súvisiace články

20.03.2020 11:19

Čo sledovať pri hospitácii?

Kontrolná činnosť výchovy a vzdelávania patrí ku kľúčovým povinnostiam vedúcich pedagogických zamestnancov. Štruktúra hospitačných záznamov nie je daná všeobecne záväzným právnym predpisom, preto v praxi nachádzame rôzne formy...
19.10.2017 18:39

Študenti Obchodnej akadémie o OSN

Študenti diskutovali o cieľoch a úlohe OSN v súčasnom svete a formou zážitkového rovesníckeho vzdelávania obohatili svoje vedomosti a posilnili svoje postoje k danej problematike.