Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
16.11.2018 17:41

Obchodná akadémia v Šuranoch sa zapojila do programu EUROSCOLA

 

Obchodná akadémia v Šuranoch sa zapojila do programu EUROSCOLA, ktorého vyhlasovateľom je Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

Činnosti žiakov v rámci projektu nám priblížili učiteľky odborných predmetov Ing. Jana Mistríková a Ing. Ivana Tóthová:

„Naša škola má bohatú 70. ročnú históriu a množstvo úspešných absolventov. Neustále sa zdokonaľujeme, hľadáme nové možnosti, sledujeme dianie v spoločnosti. Z tohto dôvodu sme pripravili projekt pod názvom: „MOJE PRVÉ EUROVOĽBY".

Hlavným impulzom zapojenia sa do súťaže bola informácia Eurobarometra, že takmer 70% Slovákov nemá vôbec záujem o voľby do Európskeho parlamentu v roku 2019.

(zdroj: http://www.europarl.europa.eu/slovakia/sk/spravodajstvo_a_aktivity/aktivity/aktivity2018/m-j-2018/tla-ov-konferencia-k-vysledkom-eurobarometra-2018.html).

Táto alarmujúca situácia bola pre nás podnetom presvedčiť našich žiakov a širokú verejnosť o dôležitosti a potrebe zúčastniť sa týchto volieb. Mnohí z našich žiakov budú práve v roku 2019 prvovoličmi, preto sme sa rozhodli simulovať voľby do Európskeho parlamentu. Simuláciu volieb sme zinscenovali v nasledovných aktivitách:

 • Beseda so súčasným europoslancom

 • Inscenácia Eurovolieb 2019

 • Prieskum verejnej mienky

 • Zapojenie sa do iniciatívy „Tentoraz idem voliť"

 • Úvaha o zmysle a úspešnosti projektu

 • Moje prvé Eurovoľby" (esej)"

   

  "Všetci žiaci, ktorí sa do podujatia zapojili, pracovali s veľkým elánom", skonštatovali organizátorky podujatia.

  Súvisiace články

  10.09.2018 14:54

  Hanácké múzeum( skanzen) v Příkazoch sa vidieť oplatí

  Hanácké múzeum( skanzen) sídli v obytnej hospodárskej budove priamo v centre obce. História vzniku objektu siaha do konca devätnásteho storočia. Súčasťou hlavného centra obce Příkazy u Olomouce je Kaplnka sv. Cyrila a Met...
  03.10.2017 14:49

  Žiaci z Košíc upozornili na vážne ochorenie kostí.

  Na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach nechýbali dojímavé momenty. O jeden taký sa postarala aj hŕstka detí, ktorá svojou účasťou na najstaršom bežeckom podujatí v Európe upozornila na vážny druh rakoviny kostnej drene.
  19.12.2017 17:17

  Prečo je potrebné venovať pozornosť vzdelávaniu k udržateľnému rozvoju?

  Téma udržateľného rozvoja hýbe celým svetom, preto považujeme za nanajvýš dôležité, aby sa jej venovali aj učitelia napr. na hodinách biológie, geografie, chémie, fyziky, ale aj etickej výchovy, telesnej výchovy, histórie, cudz...