Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Autor: Ing. Jana Hollá
13.11.2016 17:00

Otvorenie strediska duálneho vzdelávania pre žiakov SOŠ technickej v Tlmačoch

Nové, moderné vybavenie dáva záruku pre kvalitnú prípravu žiakov v duálnom vzdelávaní.

Dňa 19.10. 2016 v priestoroch ZF Slovakia a.s. v Leviciach prebehlo slávnostné otvorenie Strediska duálneho vzdelávania. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnilo vedenie spoločnosti ZF Slovakia a.s., zástupcovia z radov vedúcich pracovníkov spoločnosti, zástupcovia nitrianskeho samosprávneho kraja, zástupca rady zamestnávateľov pre systém duálneho vzdelávania a ďalší hostia. Všetci sa zhodli na tom, že podporovať technické vzdelávanie je veľmi dôležité a že spolupráca so súkromným sektorom je pre nedostatok finančných prostriedkov v školstve nevyhnutná. Veľmi zaujímavú myšlienku vyslovil Peter Doll, predseda predstavenstva ZF Slovakia, „je potrebné podporiť región a presvedčiť absolventov, aby neutekali za hranice, ale aby sa stali súčasťou našej spoločnosti.“ Z rúk pani riaditeľky SOŠ technickej v Tlmačoch, Ing. Mrázovej prevzal Ďakovný list sa spoluprácu.

 

Súvisiace články

14.04.2017 17:15

Od myšlienky k výsledku

14.apríla si pripomíname výročie úmrtia Jána Hollého, jedného z velikánov nášho národa. Mnohí z nás sa pristavia pri jeho pomníku na Dobrej Vode. Ako tento pomník vznikol?
26.02.2017 09:00

Dobrá hračka je tá, ktorá poteší, zabaví a poučí

O tom, že takéto hračky existujú nás presvedčí pôvodná interaktívna výstava hračiek, hier, hlavolamov a jednoduchých neškolských fyzikálnych experimentov pre malých i veľkých "Kaleidoskop –vedecká hračka".