Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
20.04.2018 20:33

Otvoril dvere histórie dokorán

Kto? Známy historik a spisovateľ Pavel Dvořák.

Kde? V Nových Zámkoch.

 

Bitka o Nové Zámky a turecké vojny na Slovensku boli ťažiskovými témami besedy historika, spisovateľa a vydavateľa Pavla Dvořáka so svojimi čitateľmi a zároveň i záujemcami o históriu, v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch.

Podujatie sa konalo dňa 18.apríla 2018 v spoločenskej sále knižnice.

Už prvý pohľad na naplnenú sálu nasvedčoval tomu, že v meste Nové Zámky je mnoho obyvateľov,ktorí majú záujem o históriu,ktorá na dôvažok v tomto prípade bola podaná známym, uznávaným historikom. Pavel Dvořák je autorom viac ako dvoch desiatok kníh, ku ktorým patrí rozsiahly cyklus Stopy dávnej minulosti s podtitulom „dejiny Slovenska v príbehoch".

V súčasnosti dopisuje deviaty zväzok, Posledný Turek na Slovensku.
Kniha rozpráva o najvýznamnejších udalostiach 17. storočia, o stavovských povstaniach, porážke Turkov pri Viedni v roku 1683 a páde Budína o rok neskôr.

 

Účastníci besedy sa dozvedeli mnoho faktov z historického obdobia,ktoré je popísané v pripravovanej knihe, ktorá by sa mala podľa plánu dostať k čitateľovi na jeseň tohto roku.

 

Súčasťou podujatia bola autogramiáda.

Súvisiace články

15.05.2018 22:05

Ste slon? Alebo jazdec?

Ak riešite zmeny. Ak Vami lomcujú emócie a racionálne uvažovanie. Kniha o ktorej sa zmieňujem je prioritne písaná pre manažérov. Ja som si v nej našla paralelu medzi prácou kouča s klientom.
18.04.2016 14:15

Prekvapení a zároveň veľmi sklamaní

Viac ako učitelia sa cítia byť dlhodobo finančne podhodnotení nepedagogickí zamestnanci, ktorí zabezpečujú každodenný chod školy. Tým už niekoľko dlhých rokov zostávajú oči pre plač. Sklamaní a znechutení rozmýšľajú nad tým, ak...
17.09.2015 20:00

Kde (za)ostali ZUŠ-ky?

Už 25 rokov učím tanec, to znamená skupinové vyučovanie, ale toľko zábavy v mojej profesii som ešte nezažila, ako za posledné roky.