Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
13.05.2017 20:00

Otvorili sa im dvere poznania

Komu? Žiakom Obchodnej akadémie v Šuranoch Kde? V Londýne

Máj 2017 sa natrvalo vryje do pamäte 17 žiakom Obchodnej akadémie v Šuranoch, ktorí sa pod vedením učiteľky Ing.Sylvie Suchanovej zúčastnili 5 dňového poznávacieho pobytu v Londýne.

Počas týchto piatich dní účastníci poznávacieho pobytu nazbierali veľké množstvo zážitkov a užitočných skúseností. Zbieranie príjemných zážitkov z cesty začalo už v autobuse, kedy si dlhú cestu krátili vedomostnou súťažou o Londýne.  
V Londýne navštívili najznámejšie historické pamiatky, mali možnosť overiť svoje vedomosti v anglickom jazyku, sledovať pulz života svetoznámeho veľkomesta.
O zážitkoch z Londýna sme sa pozhovárali s niektorými účastníkmi exkurzie:
„ Komplexnou prehliadkou Londýna, Windsoru a Oxfordu som si splnila jeden z mojich najväčších cestovateľských snov. Okrem nádherných historických pamiatok som sledovala aj správanie obyvateľov, turistov... . Mala som možnosť vidieť a porovnávať ľudí pochádzajúcich z rôznych kútov sveta. Do Anglicka by som sa chcela vrátiť, či už ako turistka,alebo za prácou," zdôverila sa o svojich pocitoch Adriana.
„ Návšteva Londýna bola mojim snom už niekoľko rokov a čím som bola staršia, tým sa táto moja túžba stupňovala. Tento výlet bol dokonalý. Okrem známych historických pamiatok sme navštívili aj obchodík, kde predávali suveníry s tematikou Sherloka Holmesa, môjho obľúbeného filmového detektíva. Veľkým zážitkom pre mňa bola i návšteva svetoznámeho múzea voskových figurín Madame Tussaud. Zážitkom najmä pre dievčatá bolo aj nakupovanie v londýnskych obchodoch." povedala nám Lucia.
Na svoje si prišli i tí žiaci, ktorí radi fotografujú. „ V prvých momentoch po príchode do Londýna som ani nevedela, čo mám skôr fotografovať," spomína Diana, ktorej spomienky na Anglicko bude podporovať aj množstvo fotografií.

Okrem zážitku z Londýna si študenti domov priniesli aj spomienky zo starobylého mestečka Windsor s kráľovským zámkom, vychutnali si nákupy na známej Oxfordstreet , precvičili si anglický jazyk.

Galéria

Súvisiace články

27.11.2018 14:10

Učíme pre život, učíme moderne a hravo

Článok venovaný zážitkovému vyučovaniu na ZŠ Bernolákova ulica 1061 vo Vranove nad Topľou Ďakujeme za jeho publikovanie.