Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Alžbeta Bujdošová
17.11.2016 19:30

Palacinky na GT12 od JA firmy A.S.A.P.

Lákavá vôňa šíriaca sa v och pavilónoch, cez vrátnicu, skoro až von zo školy. Takto si 16. november zapamätajú študenti Gymnázia Trebišovská 12.

Sladké palacinky, lahodné vafle, nezameniteľný punč, tombola či zbierka pre útulok v Košiciach nesmeli chýbať na Day for students (deň pre študentov), ktorí sa konal pri príležitosti Dňa študentstva , 17.11.

Duch palaciniek a vaflí potešil žiakov, ktorí sa sladkému vyhýbali z tej najväčšej diaľky. Kto by odolal prenikavej vôni rozťahujúcej sa do všetkých priestorov budovy?

 

JA firma A.S.A.P. v spolupráci so študentmi GT12 pripravili v tento deň okolo 150 palaciniek a 50 vaflí. Žiadna z nich však neostala dlho teplá, okamžite putovala k svojmu novo získanému majiteľovi.

Nezameniteľnou súčasťou akcie sa stali aj dievčatá predávajúce tombolu. Spoločnými silami predali 152 tombolových lístkov. Čiastka z peňazí poputuje na ples organizovaný študentskou radou školy. Losovanie prebehne 6.decembra, kedy sa dozvieme vlastníkov 30 vecných cien. Päť hlavných si ale nechajú až na Vianočnú akadémiu. Hlavnú cenu odovzdá sám riaditeľ Mgr. Ján Buday. Ide o deň voľna pre triedu daného kupca lístku. Kto ním bude nás zaujíma už dnes.

Sladučký a teplučký ako punč s pomarančom, citrónom a ďalšími tajnými prísadami, ktoré ľahko nájdete na www.google.sk. Ale predsa to nebude ten istý ako ten ich. Ich tajomstvo je v nich.

A pretože aj oni majú veľké a láskavé srdcia, ochotne medzi seba prijali ambicióznych mladých ľudí z manažmentu osobných financií. Každé zvieratko z útulku si zaslúži lásku, starostlivosť a niekoho, kto sa o neho bude starať, oni boli tí, čo sa za nich postavia. Pod záštitou JA firmy A.S.A.P. uskutočnili 16. novembra svoju poslednú dobrovoľnú zbierku pod názvom Rescue Puppies.

Hoci atmosféra vrela, palacinky sa piekli, aj keď chvíľkami veľmi pomaly, ingrediencie dochádzali, elektrina sa s nimi zahrávala a rady študentov sa predlžovali, vďaka svojej priebojnosti nestrácali nádej a ochotne riešili každý vzniknutý problém. Pomaly sa učili ako predísť nedočkavým zákazníkom, ako zvládnuť natierať a zároveň predávať, ako opraviť nefunkčnú elektrinu, ako nevybiť poistky či ako zaistiť príjemné a pohodové prostredie. To sú jednoducho oni, Ambiciózni, Spoľahlivý (ak si u nich objednáte palacinku, príde vám o tri hodiny, no príde), Atraktívni (so zásterami od múky) a Priebojní študenti Gymnázia Trebišovská 12 v Košiciach.

„Veľké poďakovanie patrí sponzorom, ktorý nám venovali úžasne veci ako do tomboly, tak aj celkovo na Deň pre študentov. Osobitné poďakovanie patrí Sladkému košíku (pani Mgr. Miroslave Hruškovej) za lahodných 10 džemov, pánu riaditeľovi Mgr. Janovi Budayovi za deň voľna do tomboly, Palacinkarni Cavazza na Žriedlovej ulici číslo 11, budova Cassovar za cesto na palacinky, minuloročnej JA firme GLORY za žuvačky na chudnutie a firme ODD SOCIETY za tričká do tomboly. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na pracovníkoch tohtoročnej firmy JA firmy A.S.A.P., študentskú radu, študentov, ktorí nám odhodlane pomohli, ani na pani profesorku Mgr. Janu Vodarčíkovú, vedúcu našej firmy, za neskutočnú podporu a vieru v akciu, ktorá sa na našej škole konala po úplne prvý krát,“ vraví vedúca Dňa pre študentov, Alžbeta Bujdošová, marketing JA firmy A.S.A.P.

 

 JA firmu A.S.A.P. nájdete aj na facebooku

Súvisiace články

16.10.2016 22:30

Nástrahy a výzvy pozitívnej edukácie

Pozitívna edukácia (PE) sa dá definovať ako aplikovanie prvkov pozitívnej psychológie do vzdelávania. Túto definíciu môžeme doplniť aj o praktický školský rozmer. V tomto prípade by definícia mohla znieť, „je to aplikovanie p...