Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
17.02.2019 22:56

Partnerská návšteva z Českých Budějovic na OA Levice

V dňoch 12. - 15.2. 2019 študenti OA v Leviciach privítali štyri študentky, riaditeľku a zástupkyňu z Obchodní akademie v Českých Budějoviciach na partnerskej návšteve. Len pred nedávnom školy skutočnili vzájomnú dohodu o partnerstve týchto dvoch Obchodných akadémií a už v mesiaci február sa uskutočnilo prvé partnerské stretnutie.

Študentky OA z Českých Budějovic si spolu s vedením svojej školy prehliadli školu, mali možnosť navštíviť vyučovanie. Absolvoali i DOD, kde prezentovali svoju školu a jej aktivity. Zúčastili sa tvorivého workshopu k storočnici 1. ČSR, absolvovali vedomostný kvíz o našej spoločnej histórii a tiež mali možnosť osláviť spoločne Valentína ´19. Veľkým lákadlom pre české študentky bol Innovation camp, kde sa učili základom podnikania tvorivým a inovatívnym spôsobom. Spoločne so študentmi z OA v Leviciach spoznávali krásy Levíc a okolia, Banskú Štiavnicu, zahrali si bowling. Posledný deň sa venovali prezentáciám svojej školy pre slovenských študentov.

Stretnutie slovenských a českých študentov bolo nielen príjemným stretnutím dvoch partnerskcýh škôl, ale hlavne začiatkom ich spolupráce a vzájomnej inšpirácie v oblasti vzdelávania.

Zuzana Mészárosová

Súvisiace články

14.03.2018 07:11

Dva slovenské projekty víťazné v Európskych cenách eTwinning 2018

eTwinning na začiatku marca bilancoval svoju celoročnú prácu prostredníctvom Európskej súťaže o najlepší eTwinning projekt, a dve slovenské školy sa tešia z európskeho víťazstva.
12.02.2018 00:38

"Education for Global Responsibility" Vzdelanie ku Globálnej zodpovednosti

"VZDELÁVANIE KU GLOBÁLNEJ ZODPOVEDNOSTI" Cieľom projektu je vytvoriť metodológiu vyučovacieho procesu pre zástupcov – partnerov každej krajiny v oblasti Globálneho vzdelávania. Otázkami Globálneho vzdelávania sa už zaoberali ...
14.05.2015 01:39

Spustili sme nový BLOG

Vytvárame priestor pre vás, vaše názory, myšlienky a postrehy...