Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
14.12.2017 16:36

Ponorili sa do typickej predvianočnej atmosféry plnej vôní, chutí, lesku a pohody

Žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch každý rok, v adventnom období, navštevujú Viedeň. Nebolo tomu inak ani v tomto školskom roku. Dňa 13. decembra sa 45 žiakov školy s pani učiteľkami Ing.Ingrid Komžíkovou a Mgr.Marianou Oravcovou vybrali na plánovanú poznávaciu exkurziu do Viedne

Ich prvou zastávkou bolo mestečko Kitsee, kde navštívili čokoládovňu Hauswirth. Tu mali možnosť ochutnať čerstvé čokoládové výrobky a kúpiť čokoládové výrobky.

Vo Viedni absolvovali pešiu prehliadku mesta a najmä pre dievčatá bola veľkým zážitkom prehliadka výroby svetoznámych krištáľov Swarovski.

Ich pobyt vo Viedni pokračoval prehliadkou historických skvostov Viedne – Stefansplatz, sviatočne vyzdobená ulica Graben, Hofburg, Rathausplatz... Účastníkom podujatia sa páčili zbierky Prírodovedného múzea a atmosféra v ňom.

Spoločne prežili nádherný adventný deň, ponorili sa do typickej predvianočnej atmosféry plnej vôní, chutí, lesku a pohody. Na vianočnom trhu mali možnosť ochutnať tamojšie miestne špeciality, navštíviť tvorivé dielne na radnici.

Domov sa vrátili príjemne unavení s peknými spomienkami. Nečudo, pretože zažiť Viedeň v predvianočnom čase je ako ocitnúť sa v rozprávke.

 

Text:Helena Rusnáková

Foto:Slávka Šišková