Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Silvia Bodláková
29.06.2019 08:06

Predškoláci

Počas posledný voľných prázdnin pred školou by sa mali predškoláci nie len v škôlke, ale aj doma trochu venovať tvorivej a aktívne zábave.

Počas posledný voľných prázdnin pred školou by sa mali predškoláci nie len v škôlke, ale aj doma trochu venovať tvorivej a aktívne zábave. Je vhodné, aby dieťa viac maľovalo, kreslilo a vyfarbovalo, či lepilo a strihalo a vytváralo svoje dielka. Sú to posledné chvíle, kedy môžeme aktívne dieťa učiť sústredeniu sa, trpezlivosti aj presnosti a práci nad detailami. Ešte je taký čas, že dieťa hravo môže dobehnúť to, čo mu nešlo počas posledných mesiacov v predškolskej triede škôlky. 

Ponúkam vám naše pracovné listy, ktoré si po registrácii či prepojení cez FB alebo twiter môžete zdarma stiahnúť, vytlačiť a pracovať doma či v škôlke alebo aj v letnom tábore. 

https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov

Máte ešte čas spoznať prácu svojho dieťaťa a viac sa o ňom dozvedieť ako sa snaží a čo vie, či čo mu ide ťažšie. Poznať svoje dieťa je pred prvou triedou veľmi dôležité. Ľahšie odkomunikujete potom domáce úlohy v septembri ako aj pravidelné večerné sedenia nad balením tašky do školy a podobne. Určite budete lepšie chápať zmenu správania svojho dieťaťa pri vstupe do školy. Z mojich skúseností aj lepšie porozumiete učiteľke či učiteľovi, ktorý s vašim dieťaťom bude dopoludnia či vychovávateľke a vychovávateľovi, ktorý s ním strávy popoludnie, kým vy neprídete z práce. 

Súvisiace články

23.04.2019 01:03

Užitočná káva - podujatie Káva s profesionálnym koučom

Celoslovenské podujatie - bezplatný koučing pre verejnosť s názvom Káva s profesionálnym koučom.
21.04.2016 12:00

Zvárači z SOŠ technickej Tlmače úspešní aj v Čechách

Tento rok si domov na Slovensko odnášajú zlato a striebro.
03.06.2019 13:34

Krása pre ženu stvorená

V dňoch 22.03.- 29.09.2019 je inštalovaná v priestoroch Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave etnografická výstava s názvom Krása pre ženu stvorená. Hlavnou kurátorkou odborného podujatia je folkloris...