Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Silvia Bodláková
29.06.2019 08:06

Predškoláci

Počas posledný voľných prázdnin pred školou by sa mali predškoláci nie len v škôlke, ale aj doma trochu venovať tvorivej a aktívne zábave.

Počas posledný voľných prázdnin pred školou by sa mali predškoláci nie len v škôlke, ale aj doma trochu venovať tvorivej a aktívne zábave. Je vhodné, aby dieťa viac maľovalo, kreslilo a vyfarbovalo, či lepilo a strihalo a vytváralo svoje dielka. Sú to posledné chvíle, kedy môžeme aktívne dieťa učiť sústredeniu sa, trpezlivosti aj presnosti a práci nad detailami. Ešte je taký čas, že dieťa hravo môže dobehnúť to, čo mu nešlo počas posledných mesiacov v predškolskej triede škôlky. 

Ponúkam vám naše pracovné listy, ktoré si po registrácii či prepojení cez FB alebo twiter môžete zdarma stiahnúť, vytlačiť a pracovať doma či v škôlke alebo aj v letnom tábore. 

https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov

Máte ešte čas spoznať prácu svojho dieťaťa a viac sa o ňom dozvedieť ako sa snaží a čo vie, či čo mu ide ťažšie. Poznať svoje dieťa je pred prvou triedou veľmi dôležité. Ľahšie odkomunikujete potom domáce úlohy v septembri ako aj pravidelné večerné sedenia nad balením tašky do školy a podobne. Určite budete lepšie chápať zmenu správania svojho dieťaťa pri vstupe do školy. Z mojich skúseností aj lepšie porozumiete učiteľke či učiteľovi, ktorý s vašim dieťaťom bude dopoludnia či vychovávateľke a vychovávateľovi, ktorý s ním strávy popoludnie, kým vy neprídete z práce. 

Súvisiace články

23.02.2018 18:13

Príďte si pozrieť skvostné umelecké diela Michala Ďurovku

V dňoch 05.02.-28.02. 2018 je inštalovaná v priestoroch Univerzitnej knižnice výstava Lesy a roviny slovenského akademického maliara žijúceho v Srbsku Michala Ďurovku. Na jej realizácii participovala Univerzitná knižnica spolu ...