Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Silvia Bodláková
29.06.2019 08:06

Predškoláci

Počas posledný voľných prázdnin pred školou by sa mali predškoláci nie len v škôlke, ale aj doma trochu venovať tvorivej a aktívne zábave.

Počas posledný voľných prázdnin pred školou by sa mali predškoláci nie len v škôlke, ale aj doma trochu venovať tvorivej a aktívne zábave. Je vhodné, aby dieťa viac maľovalo, kreslilo a vyfarbovalo, či lepilo a strihalo a vytváralo svoje dielka. Sú to posledné chvíle, kedy môžeme aktívne dieťa učiť sústredeniu sa, trpezlivosti aj presnosti a práci nad detailami. Ešte je taký čas, že dieťa hravo môže dobehnúť to, čo mu nešlo počas posledných mesiacov v predškolskej triede škôlky. 

Ponúkam vám naše pracovné listy, ktoré si po registrácii či prepojení cez FB alebo twiter môžete zdarma stiahnúť, vytlačiť a pracovať doma či v škôlke alebo aj v letnom tábore. 

https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov

Máte ešte čas spoznať prácu svojho dieťaťa a viac sa o ňom dozvedieť ako sa snaží a čo vie, či čo mu ide ťažšie. Poznať svoje dieťa je pred prvou triedou veľmi dôležité. Ľahšie odkomunikujete potom domáce úlohy v septembri ako aj pravidelné večerné sedenia nad balením tašky do školy a podobne. Určite budete lepšie chápať zmenu správania svojho dieťaťa pri vstupe do školy. Z mojich skúseností aj lepšie porozumiete učiteľke či učiteľovi, ktorý s vašim dieťaťom bude dopoludnia či vychovávateľke a vychovávateľovi, ktorý s ním strávy popoludnie, kým vy neprídete z práce. 

Súvisiace články

02.05.2019 08:33

Zavítajte do domu U dobrého pastiera

Dom U dobrého pastiera bol postavený koncom 18.storočia v rokokovom umeleckom slohu. Sídli na Židovskej ulici v blízkosti Múzea židovskej kultúry. Ide o významný symbol stredoeurópskej meštianskej architektúry. Sídli v ňom exp...
04.04.2016 14:45

"....Štestí je krásná věc ale prachy si za něj nekoupíš...."

Kariérové poradenstvo môže ponúkať stredoškolákom viac ako štandardnú orientáciu pri výbere budúceho povolania alebo vysokej školy. Gymnázium v Šamoríne sa ho pokúša obohatiť o témy týkajúce sa životnej spokojnosti a kvality ...