Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
26.09.2018 19:16

Rozšírili svoje vedomosti o jazykoch a kultúrach Európy

Od roku 2001 si dňa 26. septembra pripomíname Európsky deň jazykov. To, že učenie sa jazykov iných národov nám umožňuje vzájomne si lepšie porozumieť a pochopiť naše kultúrne rozdiely, si uvedomujú i žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch. Európsky deň jazykov si každoročne pripomínajú hodnotnými podujatiami.

Nebolo tomu inak ani v tomto roku.  Podujatie, na ktoré sa žiaci každej triedy pod vedením učiteľov cudzích jazykov a triednych učiteľov vopred dôkladne pripravili, aby mohli spolužiakom a učiteľom školy kvalitne odprezentovať informácie o krajinách, ktoré si vopred vylosovali, sa uskutočnilo v priestoroch šurianskej synagógy.  Každá trieda si pripravila nástenné noviny, prezentáciu krajiny a kultúrny program.  Príjemným spestrením podujatia  boli kvízy a jazykolamy.

Druhou časťou podujatia bola návšteva anglického divadelného predstavenia Hrdinovia v priestoroch Spoločenského domu v Šuranoch.

„ Aj tohtoročný Európsky deň jazykov dopadol na výbornú." spokojne konštatovali žiaci a učitelia školy.

Súvisiace články

23.02.2018 18:13

Príďte si pozrieť skvostné umelecké diela Michala Ďurovku

V dňoch 05.02.-28.02. 2018 je inštalovaná v priestoroch Univerzitnej knižnice výstava Lesy a roviny slovenského akademického maliara žijúceho v Srbsku Michala Ďurovku. Na jej realizácii participovala Univerzitná knižnica spolu ...