Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
07.08.2018 19:17

Sklabinské hradné slávnosti sa blížia...

OZ Donjon pripravuje 19. augusta 2018 Sklabinské hradné slávnosti, v predhradí hradu Sklabiňa.

V roku 2018 si pripomíname 450. výročie narodenia baróna Petra I. Révaia, jedného z najslávnejších predstaviteľov tohto šľachtického rodu. Pri tejto príležitosti OZ Donjon pripravuje 19. augusta 2018 Sklabinské hradné slávnosti, v predhradí hradu Sklabiňa.

Fringia - spoločnosť pre obnovu a rekonštrukciu historických bojových umení a tancov sa predstaví inscenáciou svadby Petra Révaia a Márie Forgáčovej, ktorá sa odohrala v roku 1596. Tento romantický príbeh bude mať dohru v jedinečne krutom príbehu Petrovho brata Františka a jeho manželky Zuzany Forgáčovej, ktorý sa stal námetom niekoľkých románov, ako aj príbeh turčianskeho župana Daniela Révaia, ktorý za svoje výčiny skončil na popravisku. 
Nezabudnuteľnú atmosféru dávno stratených čias zažijete ak zavítate na najväčší turčiansky hrad v nedeľu 19. augusta 2018.

Sprievodný program: remeselný trh, vodenie detí na koni, prehliadka Múzea hradu Sklabiňa, škola tanca, strelnica.

"Podujatie je vhodným vyplnením prázdninového času pre rodiny s deťmi a pre záujemcov o históriu." hovorí Miroslav Eliáš, jeden zo spoluorganizátorov podujatia.

foto: archív Fringia - spoločnosť pre obnovu a rekonštrukciu historických bojových umení a tancov

 

Súvisiace články

07.05.2016 10:15

Inovácie vo vzdelávaní skalických strojárov

Skalickí strojári idú cestou vylepšovania, modernizácie výchovno-vzdelávacieho procesu, prispôsobenia súčasným nárokom a požiadavkám strojárskej výroby. Zmeny nastali v priestoroch školských dielní, kde sa postupne modernizujú ...
28.03.2016 19:30

Systém duálneho vzdelávania na stredných odborných školách

Duálne vzdelávanie ako nový systém odborného vzdelávania a prípravy na výkon povolania je zakotvený v Zákone č. 61/2015 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Na stránkach Národného pro...