Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
07.08.2018 19:17

Sklabinské hradné slávnosti sa blížia...

OZ Donjon pripravuje 19. augusta 2018 Sklabinské hradné slávnosti, v predhradí hradu Sklabiňa.

V roku 2018 si pripomíname 450. výročie narodenia baróna Petra I. Révaia, jedného z najslávnejších predstaviteľov tohto šľachtického rodu. Pri tejto príležitosti OZ Donjon pripravuje 19. augusta 2018 Sklabinské hradné slávnosti, v predhradí hradu Sklabiňa.

Fringia - spoločnosť pre obnovu a rekonštrukciu historických bojových umení a tancov sa predstaví inscenáciou svadby Petra Révaia a Márie Forgáčovej, ktorá sa odohrala v roku 1596. Tento romantický príbeh bude mať dohru v jedinečne krutom príbehu Petrovho brata Františka a jeho manželky Zuzany Forgáčovej, ktorý sa stal námetom niekoľkých románov, ako aj príbeh turčianskeho župana Daniela Révaia, ktorý za svoje výčiny skončil na popravisku. 
Nezabudnuteľnú atmosféru dávno stratených čias zažijete ak zavítate na najväčší turčiansky hrad v nedeľu 19. augusta 2018.

Sprievodný program: remeselný trh, vodenie detí na koni, prehliadka Múzea hradu Sklabiňa, škola tanca, strelnica.

"Podujatie je vhodným vyplnením prázdninového času pre rodiny s deťmi a pre záujemcov o históriu." hovorí Miroslav Eliáš, jeden zo spoluorganizátorov podujatia.

foto: archív Fringia - spoločnosť pre obnovu a rekonštrukciu historických bojových umení a tancov

 

Súvisiace články

12.10.2019 00:44

Intenzívny víkendový výtvarný kurz v Košiciach?

Intenzívny víkendový kurz maľovania (12h), kresba, akvarel, pastel, olejomaľba s hudbou, relaxačnými a výtvarnými cvičeniami. Jedinečná metóda. Kurz rozvíja tvorivosť v každej oblasti života. Autorský kurz lektorky Ivety Slobod...
06.05.2017 12:15

Takto to vidím ja

Stretla sa poézia, hudba a maliarstvo Kde? Na Obchodnej akadémii v Šuranoch Kedy? 4.mája 2017.Pri akej príležitosti? Na vernisáži výtvarných prác žiakov školy