Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Silvia Bodláková
12.08.2015 13:45

Školské pomôcky

Už sme mali v schránke niekoľko letákov propagujúcich, kde všade môžem lacnejšie kúpiť zošity, pravítka, tašky, desiatníky...

Nuž som sa vybrala na nákup. Samozrejme, najprv do obyčajných obchodných reťazcov. Veď to spojím s nákupom aj iného.

Najprv zošity. Bez problémov. Ceruzky, už boli väčší - väčšinou neoznačené 1, 2, 3 - obrúhle, nie hranaté na lepšie držanie v ruke. Farbičky sme kúpili hneď v prvom obchode. Strúhadlo - chcela som kovové - sme našli až v treťom.

Výkresy sme kúpili radšej v špecializovanom obchode, lebo v obchodných reťazcoch síce stála sada polovicu, ale mal inú hmotnosť aj povrch hoci označný obal bol názvom "Výkres".. 

Vodovky alebo temperky sme kúpili hneď so zošitami. Horšie to už bolo so štetcami. Tie sme kúpili dokonca v potravinách, kde boli doplnkovým tovarom v tomto ročnom období. 

No teraz pero. Chcela som pre ľavákov. Majú len na bombičky pre prvákov. Alebo to gumovacie - čo sa nedá prekopírovať a po čase vybledne a je nečitateľné, prípadne gélové. V špecializovanej predajni mali pero za 9 - 10 € s vymeniteľnou tuhou. To som si povedala, že si ešte premyslím - veď deti stále strácajú perá. 

V tomto obchode som bola však veľmi milo prekvapená ochotou. O nožnice pre ľavákov - ale nie detské - hneď vedúca predajne mailovala menežérovi, pochopila, že asi nebudem jediná, čo také niečo chce - veď kupovanie pomôcok sa len začína. A rovnako boli veľmi úslužní a dovolili nám vyskúšať, ktoré kružidlo bude dcére lepšie sedieť na ľavú ruku. Ďakujem ŠEVT v podchode pod prezidenským palácom v Bratislave.

A tie nožnice??? Všade mi ponúkli len také s malým hrotom s označením od 3 rokov - dokonca ešte aj v špecializovanom obchode - tam boli veľmi milé - aj v počítači mi pozreli, že iné ani nedostávajú. A čo teraz, veď také malé nožnice v desiatich rokoch?
Zdá sa vám to smiešne??? Nakoniec som ich kúpila v Tchibo, kde sme som si išla dať dobré presso a dcéra obľúbený croissant.

Čo ma však udivilo pri mojich nákupoch - prvýkrát mi ponúkli pre ľavákov špeciálne pravítka. Musím povedať, že som si obal naozaj pozrela a aj obsah (učím matematiku) a fakt tam bolo označenie "Pre ľavákov". Žiaľ rozdiel som nepostrehla okrem dvojnásobnej ceny.

Tak aj takto sa dá stráviť v meste jeden prázdninový deň. Hľadať školské pomôcky.

A to už vymysleli medzinárodný deň ľavákov. No a my sme práve v tento deň - netušiac, že taký deň existuje prechodili obchody a kupovali pomôcky do školy.

Nákupcom v obchodných reťazcoch odporúčam navštíviť na zopár školách prvé rodičovské združenie a zistiť, čo vlastne žiaci v škole potrebujú. Potom ponúkať to.

 

Súvisiace články

14.01.2017 13:00

ZŠ G.Bethlena v Nových Zámkoch adoptovala dievčatko z Afriky

Pomoc chudobným, chorým a inak utisnutým jedincom patrí k najušľachtilejším činnostiam človeka. K potrebe pomáhať si navzájom sú vedení aj žiaci ZŠ G.Bethlena v Nových Zámkoch.