Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
12.05.2019 21:30

Skončila sa jarná kampaň eTwinning

Učitelia zapojení do programu eTwinning mali možnosť zapojiť sa do jarnej kampane eTwinning od 18. marca do 9. mája 2019 spolu so svojimi žiakmi.  Jarná kampaň eTwinning bola zameraná na tohtoročnú tému „demokratická účasť".

Jarná kampaň riešila témy, ako kritické myslenie, komunikácia a aktívna účasť prostredníctvom množstva činností, online akcií a zdrojov.

Učitelia mali možnosť navštevovať platformu eTwinning Live na stránke vyhradenej pre účely kampane. Kampaň bola určená aj pre nováčikov aj pre skúsených účastníkov programu eTwinning. Učitelia mali prístup ku všetkým činnostiam a zdrojom, z ktorých sa dozvedeli viac o demokratickej účasti a programe eTwinning.

V jarnej kampani s cieľom osláviť eTwinning a demokratickú účasť v školách učitelia spolu so svojimi študentmi využili kreativitu a vytvorili svoju ideálnu galaxiu eTwinning. Precestovali virtuálnu galaxiu eTwinning a jej päť rôznych planét – planétu ľudských práv, planétu práva a robenia rozhodnutí, planétu životného prostredia, médií a histórie. Študenti spolu so svojimi učiteľmi si vybrali myšlienky z každej planéty, ktoré si  chceli nechať a vytvorili si z nich  svoju vlastnú galaxiu. Pripravili plagát, video alebo iný vizuálny výstup, pomocou ktorého predstavili svoju ideálnu galaxiu eTwinning.

Podelili sa o svoju prácu s komunitou eTwinning v rámci pacovnej skupiny a v sociálnych médiách pomocou hashtagu #eTwinningDay a #eTw4Democracy. Jarná kampaň bola tento školský rok mimoriadne úspešná a zúčastnilo sa jej viac ako 2200 učiteľov z Európy spolu so svojimi žiakmi.

Súvisiace články

22.01.2017 10:00

Potreba rozšírenia duálneho vzdelávania v Skalici

Rozvoj duálneho vzdelávania skalických strojárov vychádza zo spoločnej koncepcie a zámerov SOŠ strojníckej v Skalici a strojárskeho podniku Schaeffler Skalica, spol. s r.o., ktorý je prioritným partnerom vo vzdelávaní v strojár...
06.05.2017 12:15

Takto to vidím ja

Stretla sa poézia, hudba a maliarstvo Kde? Na Obchodnej akadémii v Šuranoch Kedy? 4.mája 2017.Pri akej príležitosti? Na vernisáži výtvarných prác žiakov školy
14.03.2018 07:11

Dva slovenské projekty víťazné v Európskych cenách eTwinning 2018

eTwinning na začiatku marca bilancoval svoju celoročnú prácu prostredníctvom Európskej súťaže o najlepší eTwinning projekt, a dve slovenské školy sa tešia z európskeho víťazstva.