Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
12.05.2019 21:30

Skončila sa jarná kampaň eTwinning

Učitelia zapojení do programu eTwinning mali možnosť zapojiť sa do jarnej kampane eTwinning od 18. marca do 9. mája 2019 spolu so svojimi žiakmi.  Jarná kampaň eTwinning bola zameraná na tohtoročnú tému „demokratická účasť".

Jarná kampaň riešila témy, ako kritické myslenie, komunikácia a aktívna účasť prostredníctvom množstva činností, online akcií a zdrojov.

Učitelia mali možnosť navštevovať platformu eTwinning Live na stránke vyhradenej pre účely kampane. Kampaň bola určená aj pre nováčikov aj pre skúsených účastníkov programu eTwinning. Učitelia mali prístup ku všetkým činnostiam a zdrojom, z ktorých sa dozvedeli viac o demokratickej účasti a programe eTwinning.

V jarnej kampani s cieľom osláviť eTwinning a demokratickú účasť v školách učitelia spolu so svojimi študentmi využili kreativitu a vytvorili svoju ideálnu galaxiu eTwinning. Precestovali virtuálnu galaxiu eTwinning a jej päť rôznych planét – planétu ľudských práv, planétu práva a robenia rozhodnutí, planétu životného prostredia, médií a histórie. Študenti spolu so svojimi učiteľmi si vybrali myšlienky z každej planéty, ktoré si  chceli nechať a vytvorili si z nich  svoju vlastnú galaxiu. Pripravili plagát, video alebo iný vizuálny výstup, pomocou ktorého predstavili svoju ideálnu galaxiu eTwinning.

Podelili sa o svoju prácu s komunitou eTwinning v rámci pacovnej skupiny a v sociálnych médiách pomocou hashtagu #eTwinningDay a #eTw4Democracy. Jarná kampaň bola tento školský rok mimoriadne úspešná a zúčastnilo sa jej viac ako 2200 učiteľov z Európy spolu so svojimi žiakmi.

Súvisiace články

19.10.2018 09:28

Erasmus+ vzdelávacia mobilita pre učiteľov cudzích jazykov K1

Čas letí, zo stromov začína pomaly opadávať pestrofarebné lístie, v školách naplno prúdi život vo všetkých svojich podobách. Letné horúce dni sú nenávratne preč, a preto pre nás, učiteľky cudzích jazykov SOŠE v Matejovciach,...
23.02.2017 11:00

Iný pohľad na výber povolania

Výber budúcej strednej, vysokej školy alebo profesie je jednou z kľúčových úloh dospievania. Pracovný trh a jeho prostredie sa v posledných rokoch zásadne zmenilo. Mnohí zamestnávatelia dnes už kladú oveľa menší dôraz na dosiah...
15.03.2019 07:18

Slovenský štát z rokov 1939 – 1945

prispel k doformovaniu Slovákov do podoby moderného politického národa, cena za to však bola privysoká.