Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
17.03.2019 08:04

Stretnutie so spisovateľkou

Jedným z podujatí Mestskej knižnice Michala Matunáka v Šuranoch, usporiadaných v rámci tohtoročného Mesiaca knihy, bolo aj stretnutie so spisovateľkou Kvetkou Veverkovou / vlastným menom Kvetka Vanerková/ , ktorého sa zúčastnili aj žiaci druhého ročníka Obchodnej akadémie v Šuranoch.

Stretnutie v šurianskej knižnici bolo veľmi príjemné. Účastníci podujatia sa dozvedeli o ceste, ktorá doviedla spisovateľku k písaniu, radi si vypočuli zaujímavé a zároveň i veselé príbehy zo života, ktoré sú zachytené v jej dielach.

Každý spisovateľ má inú motiváciu k písaniu a inými cestami prechádza, kým príde k cieľu. Pani Veverková bolo najskôr úspešná blogerka, ktorú jej čitatelia motivovali k tomu, aby svoje príspevky uverejnila aj v knižnej podobe. Svoje knihy vydáva z vlastných zdrojov. Námety k jednotlivým príbehom získava zo života. Baví ju pozorovať ľudí, občas ich nenápadne počúvať a tieto poznatky potom využíva vo svojich dielach.

Žiakom Obchodnej akadémie v Šuranoch sa beseda veľmi páčila:

  • Beseda so spisovateľkou bola veľmi dobrá. Strašne sa mi páčilo to, že rozumela mladým...

  • Pani Veverková nás vedela zaujať svojim prístupom, ktorý bol prispôsobený nášmu veku...

  • Pani spisovateľka je veľmi milá osoba a mám rada možnosť rozhovoru s takýmito ľuďmi, ktorí v živote niečo viac dokázali a my ich môžeme osobne spoznať a pochopiť, prečo píšu tak,ako píšu...

  • Pani spisovateľka nám rozumela, asi preto, že má synov v našom veku. Myslím si, že ten, kto číta knihy sa na besede nenudil...

  • Na besede sa mi najviac páčilo čítanie ukážok z knihy...spisovateľka sa nažila ku nám priblížiť. Páčia sa mi jej knihy, pretože sú praktické, maličké a dobre čitateľné. Plusom bolo to, že spisovateľka do nás videla,pretože má deti v našom veku.Pobavili ma prečítané texty z kníh pani spisovateľky Veverkovej.

     

Súvisiace články

23.10.2017 22:22

Obchodná akadémia v Leviciach oslavuje polstoročnicu

Obchodná akadémia v Leviciach oslavuje 50 rokov svojej existencie, je v plnom rozkvete kvalitného vzdelávania a výchovy svojich žiakov.