Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
15.03.2018 07:06

Stretnutie so spisovateľom a hudobníkom potešilo malých i veľkých

Keď sa povie meno Branislav Jobus pred deťmi a ich rodičmi, možno sa im vybaví obraz spisovateľa, speváka a hudobníka, ktorý veľkú časť svojej tvorby venoval práve tým najmenším – deťom.

 

Novozámocké deti, ich rodičia a starí rodičia mali možnosť známeho spisovateľa a hudobníka stretnúť osobne, vypočuť si jeho zaujímavé príbehy, dozvedieť sa informácie z zákulisia jeho tvorby dňa 14. marca 2018 v priestoroch Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch.

 

Podujatie, ktorého organizátormi boli Knižnica Antona Bernoláka a Literárny Klub Generácie, pôsobiaci pri knižnici, sa delilo na dve časti: na dopoludňajšiu, ktorej sa zúčastnilo 60 žiakov Základnej školy na Mostnej ulici v Nových Zámkoch a na časť popoludňajšiu, ktorá bola určená pre širšiu verejnosť - rodičov, či starých rodičov s deťmi.

 

Podujatie bolo organizované za podpory Otokara Kleina, primátora mesta Nové Zámky, ktorý sa ho v dopoludňajších hodinách osobne zúčastnil a spolu so žiakmi ZŠ na Mostnej ulici si vypočul hudbu, spev a veselé príbehy spisovateľa.

 

O autorovi

Prvá kniha Branislava Jobusa, ktorou debutoval v roku 2006, má názov Láskavé rozprávky. Kniha obsahuje 20 originálnych rozprávok, s ktorými si „na prvý pokus" získal srdcia tých, ktorým je určená – malých čitateľov.

Úspech knihy ho povzbudil k ďalšej tvorbe. Knihou Zázračné rozprávky  potešil svojich čitateľov v roku 2009. Detskí čitatelia radi siahnu i po ďalších dielach, ako sú napr. : Muflón Ancijáš a spanilá jazda  rozprávkové leporelo Na výlete do vesmíru , ako aj audiokniha Láskavé rozprávky. V roku 2011 vyšlo pokračovanie knihy o Muflónovi Ancijášovi s názvom Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ. Dielo pokračuje treťou časťou: Ako Muflón Ancijáš sľub dodržal. Nasledovali knihy Ja nič, ja muzikant, Zvon, Žubrienky inštalatérky a ďalšie.

Branislav Jobus je známy aj svojou hudobnou činnosťou. V roku 1982 začínal so svojim bratom Andrejom, Romanom Klčkom a Mirom Kusým v skupine Harmasan. Skupina postupne zmenila svoje meno na Veget, neskôr Karpatské chrbáty, krátko na to dostala názov Vrbovskí víťazi.

Používaním neštandardných hudobných nástrojov vytvorila nový termín „priemyselný folklór". Členovia skupiny sú aktívnymi spoluorganizátormi hudobného festivalu Vrbovské vetry.


 

Súvisiace články

12.11.2019 11:58

Imatrikulácia prvákov

Žiaci Základnej školy v Leopoldove privítali medzi sebou prvákov na slávnostnej imatrikulácii.
21.09.2016 10:30

SOŠ technická v Tlmačoch na svojej pôde privítala prvých „DUALISTOV“

Duálne vzdelávanie je cesta k budovaniu si kariéry už na škole.