Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
22.03.2021 01:00

Študenti OA Levice sa zdokonaľujú v mediálnej gramostnosti

Projekt  "Journey 2 Medi@ Liter@cy" je v plnom prúde svojich projektových aktivít. Zapojení študenti z Obchodnej akadémie v Leviciach, talianskeho Liceo Classico Ariosto  a portugalskej Agrupamento de Escolas de Vilela sa venujú téme roka eTwinning – Mediálnej gramotnosti.

Projekt mapuje mediálnu gramotnosť a falošné správy. Jeho hlavným cieľom je viesť zapojených študentov k tomu, aby sa dozvedeli viac o problematike a význame médií, uskutočňovali množstvo  aktivít zameraných na rozvoj kritického myslenia a zručností  mediálnej gramotnosti u študentov. V kolaboratívnych úlohách účastníci projektu diskutujú o výhodách a nevýhodách médií a mapujú súčasný stav vplyvu médií, sociálnych sietí na ľudí, najmä na mladú generáciu. Počas práce na projekte už absolvovali videokonferencie s partnermi, kde diskutovali aj o problematike "fake news" a potrebe takéto falošné správy rozpoznať a nepodliehať im.

Intenzívna práca na projekte je osobným prínosom a vkladom  zúčastnených študentov k hlavnej téme eTwinning „Mediálna gramotnosť a falošné správy" v roku 2021.

Súvisiace články

09.05.2017 18:45

Staral sa o rozvoj školstva a vzdelanosti,miloval knihy a históriu

Dnes si pripomíname 163. výročie úmrtia Michala Rešetku( 2.9.1794 , Bobot - 9. 5.1854, Horná Súča). Jeho dielo a knižnica plnili veľkú úlohu v národno-buditeľskom hnutí.
06.07.2018 09:26

Výstava malieb Jána Bergera práve beží

V dňoch 22.06. - 30.09. 2018 je inštalovaná v priestoroch Slovenskej národnej galérie na Námestí Ľudovíta Štúra 4 v Bratislave monografická výstava akademického maliara profesora Vysokej školy výtvarných umení Jána Bergera. Hla...