Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
19.10.2017 18:39

Študenti Obchodnej akadémie o OSN

Študenti diskutovali o cieľoch a úlohe OSN v súčasnom svete a formou zážitkového rovesníckeho vzdelávania obohatili svoje vedomosti a posilnili svoje postoje k danej problematike.

Študenti Obchodnej akadémie v Leviciach sa v predvečer 72. narodenín Organizácie spojených národov zúčastnili tvorivého workshopu, ktorý zorganizovala ich spolužiačka zo štvrtého ročníka – Gabriela Horňáková a zamerala ho na OSN a jej význam. Gabika, dvojnásobná úspešná účastníčka celoslovenského kola Olympiády ľudských práv inšpirovaná aktivitami Letnej školy ľudských práv, priblížila svojim rovesníkom svetovú organizáciu, ktorá bola založená pred viac ako siedmymi desiatkami rokov po druhej svetovej vojne 51 krajinami, ktoré sa zaviazali zachovávať medzinárodný mier a bezpečnosť, rozvíjať priateľské vzťahy medzi národmi a podporovať sociálny pokrok, lepšie životné podmienky a ľudské práva. Študenti diskutovali o cieľoch OSN a v diskusii hovorili o úlohe OSN v oblasti udržovania mieru na celom svete. Prostredníctvom rolovej hry sa snažili pochopiť, ako povzbudzovať rešpekt voči právam a slobodám druhých, čo je jednou z nosných úloh práve OSN. Študenti diskutovali i o problematike násilia, jeho nebezpečenstve v súčasnosti, čo môže spôsobiť, avšak aj prísť na spôsoby ako mu zabrániť. Účastníci workshopu si pripomenuli nielen minulosť, ale i súčasnosť OSN a jej úlohu v oblasti rozvojových cieľov, ktoré si v minulom roku OSN stanovila. Nosnou myšlienkou tohto workshopu bolo priblížiť OSN, ako mierotvornú organizáciu, urobiť osvetu o ľudských právach a ich význame v súčasnosti a zistiť, aké sú znalosti a názory mladých v tejto oblasti. V rovesníckom vzdelávaní sa podarilo podporiť a posilniť správne postoje študentov k daným témam. Študenti si pochvaľovali vysokú úroveň workshopu, odchádzali obohatení novými vedomosťami a zážitkovou formou rovesníckeho vzdelávania, čo vyjadrili v záverečnom hodnotení workshopu.

Súvisiace články

24.02.2017 10:00

Kamzíkfest bude zaujímavý aj pre žiakov a študentov

Ako nás informoval Tím TK Kamzík, v súčasnom období v Nových Zámkoch prebiehajú prípravy na 3. ročník festivalového premietania horských filmov a fotoprezentácií.
18.04.2016 14:15

Prekvapení a zároveň veľmi sklamaní

Viac ako učitelia sa cítia byť dlhodobo finančne podhodnotení nepedagogickí zamestnanci, ktorí zabezpečujú každodenný chod školy. Tým už niekoľko dlhých rokov zostávajú oči pre plač. Sklamaní a znechutení rozmýšľajú nad tým, ak...
29.04.2019 10:31

Múzeum vinohradníctva

Múzeum vinohradníctva sídli v Apponyiho paláci na Radničnej ulici(od roku 1966) v Bratislave v tesnej blízkosti Hlavného námestia. Ide o bohatú expozíciu vinohradníckeho náradia, stolového inventára, navyše oboznamuje nás s vý...