Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Mária Tóthová
10.06.2018 12:07

TAKTIC 2018 s CVrČkom

TAKTIC – to je nezabudnuteľný týždeň, ktorého cieľom je ukázať pestrosť činností centier voľného času (CVČ) na Slovensku. Vyhlasuje ho Asociácia CVČ SR a každoročne sa do neho zapájame aj my, CVČ CVrČek v Moldave nad Bodvou. Počas týždňa sme zorganizovali širokú paletu aktivít. Pripravili sme športové, kultúrne, rekreačné, zábavné aj tvorivé podujatia, plné detí, dospelých a hlavne radosti zo spoločne strávených chvíľ. 

Prvým podujatím bolo vyhodnotenie súťaže v tvorbe obrázkov na počítači na tému Rozprávka, 24. mája 2018. Bolo naozaj rozprávkové. Skvelá porotkyňa, Mgr. Enikő Sivák z Budapešti osobne, perfektní víťazi a diváci, bravúrny výkon detí z krúžkov bábkového divadla, krásne darčeky od spoločnosti Siemens Healthcare s.r.o. a veľa, veľa rozprávkovej atmosféry - tak by sa toto predpoludnie dalo stručne zhrnúť.

V piatok, 25. mája 2018, sme zorganizovali výlet do rozprávkovej dedinky, nazvanej Habakuky. Počas vydareného dňa si deti pozreli aj tri rozprávky, Zlatá priadka, Drevená krava a Dvanásti mesiačikovia, nakupovali za Habakuky v Kúrnik šhopa senter a zistili, kto býva v mini zoo. Úžasná dedinka, ktorá sa nachádza v lone krásnej donovalskej prírody a bola postavená na motívy rozprávok Pavla Dobšinského, splnila všetky očakávania detí aj dospelých.

V sobotu, 26. mája 2018, sa v spolupráci Zápasníckeho klubu Moldava nad Bodvou a CVČ CVrČek konal III. ročník Medzinárodného turnaja v zápasení O pohár riaditeľky CVČ. Zúčastnilo sa na ňom 10 súťažných zápasníckych klubov, jeden bol z Poľska. Víťazom pohára sa stal zápasnícky klub ZK Košice 1904. Deti zo záujmových útvarov CVČ CVrČek na podujatí predviedli krátky program, vystúpenia piloxingu, hip hopu a brejku.

Tradičným podujatím, organizovaným v rámci TAKTIC-u, bol 3. ročník obľúbených „živých sôch". V utorok, 29. mája 2018, sme Hlavnú ulicu nášho mesta rozveselili krásnymi a zaujímavými, originálnymi, živými, detskými sochami. Potešili sme okolo idúcich návštevníkov a oni nás rozradostili milými slovami a komplimentmi.

Ďalším podujatím v rámci TAKTIC-u bola oslava Dňa detí s Margeritou, 30. mája 2018. V spolupráci s reštauráciou Margerita v našom meste, si deti z CVČ CVrČek vyvaľkali, na zdobili, upiekli a zjedli najlepšiu pizzu na svete. Bolo to skvelé popoludnie a perfektná a chutná oslava Dňa detí.

TAKTIK sme uzavreli 2. júna 2018, na mestských oslavách Dňa detí v Budulove, kde sme deťom spríjemňovali oslavy krásnymi maľbami na ich rozžiarené tváričky.

Súvisiace články

20.02.2018 23:11

RUMUNSKO - Finálne stretnutie projektu Erasmus+ KA2 - Kooperácia pre inováciu a výmenu dobrých skúsenosti s názvom &q...

Záverečné vyhodnotenie projektu Erasmus+ " BESTeachers, BESTudents" v Rumunsku v mestečku Intorsura Buzaului. Účasť 4 učiteliek SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Kukučínova 23, Košice.