Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
01.10.2019 22:17

„Týždne eTwinning“ ponúkajú zaujímavé aktivity

Začiatkom októbra 2019 program eTwinning prichádza so zaujímavými novinkami pre učiteľov a žiakov, ktorí sú do neho zapojení. Je to nielen vynovený portál www.etwinning.net, ale učitelia i žiaci sa môžu tešiť z rozmanitých a zaujímavých aktivít pravidelnej  kampane „Týždne eTwinning".

Kampaň Týždne eTwinning 2019 nabáda účastníkov programu eTwinning k tomu, aby sa dozvedali o demokratickej účasti, spoznávali iných kolegov a zakladali kvalitné projekty zamerané na túto tému. Na portáli je založená špeciálna stránka venovaná kampani, kde učitelia nájdu akcie, činnosti a zdroje, ktoré im môžu pomôcť so založením projektu zameraného na demokratickú účasť. Kampaň ponúka nasledujúce činnosti:

  • Sobota 12. október od 10:00  – Online konferencia eTwinning
  • Ak učitelia počas kampane prišli s nápadom na realizáciu projektu na tému demokratická účasť, môžu ho predložiť do 27. októbra 2019.
  • Bola otvorená skupina venovanú kampani Týždne eTwinning 2019, kde sa môžu učitelia spájať sa s inými učiteľmi vo fóre na vyhľadávanie partnerov, nájsť podporné  pedagogické materiály a nahrávky online seminárov.

 

Tešíme sa na vás už v pätnástom školskom roku fungovania programu eTwinning na Slovensku a ďakujeme za vašu doterajšiu priazeň!

Dr. Zuzana Mészárosová, ambasádorka eTwinning

 

Súvisiace články

07.02.2016 09:00

Prečo klesá záujem žiakov o nemčinu?

Keď som v roku 2006 začala učiť nemecký jazyk na strednej škole, len v 4.ročníku som učila okolo 60 nemčinárov. Dnes sa zamýšľam nad tým, prečo ich k maturitám pripravujem len osem. Maturovať ide 51 žiakov a väčšina z nich z a...