Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
29.04.2018 08:41

Učia sa, ako správne investovať

Naučiť sa sa správne investovať peniaze nie je vôbec jednoduché. Mnohí to ovládajú dokonale, iní sa už „popálili" a preto, každá dobrá rada sa zíde, najmä pre mladých ľudí.

Na základých i stredných školách prebiehajú rôzne aktivity v rámci finančnej gramotnosti, ktoré majú za úlohu poučiť deti a mládež o tom, ako správne investovať.

Žiaci 3.ročníka Obchodnej akadémie v Šuranoch v rámci odborného predmetu BANKOVNÍCTVO sú zapojení do programu "Viac ako peniaze", ktorý zastrešuje JA SLOVENSKO.

V rámci tohto programu sa zúčastňujú v priebehu školského roka viacerých podujatí. Jedným z nich bola aj prednáška,  uskutočnená v mesiaci apríl, spojená s besedou ,na ktorú prijali pozvanie pracovníčky Slovenskej sporiteľne. Nosnou témou bola otázka investovania. Žiakov táto téma zaujala a živo diskutovali o možnostiach investovania, o možnostiach úverov určených na bývanie ako aj o aktuálnej situácii na realitnom trhu.Organizátorkou podujatia bola učiteľka Obchodnej akadémie,  Ing. Ivana Tóthová.

Súvisiace články

04.04.2016 14:45

"....Štestí je krásná věc ale prachy si za něj nekoupíš...."

Kariérové poradenstvo môže ponúkať stredoškolákom viac ako štandardnú orientáciu pri výbere budúceho povolania alebo vysokej školy. Gymnázium v Šamoríne sa ho pokúša obohatiť o témy týkajúce sa životnej spokojnosti a kvality ...
22.03.2018 07:11

Trochu nostalgie

Máme v škole v triede projektory, niekde interaktívne tabule. Využívam ich ozaj hojne. Ale...