Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
29.04.2018 08:41

Učia sa, ako správne investovať

Naučiť sa sa správne investovať peniaze nie je vôbec jednoduché. Mnohí to ovládajú dokonale, iní sa už „popálili" a preto, každá dobrá rada sa zíde, najmä pre mladých ľudí.

Na základých i stredných školách prebiehajú rôzne aktivity v rámci finančnej gramotnosti, ktoré majú za úlohu poučiť deti a mládež o tom, ako správne investovať.

Žiaci 3.ročníka Obchodnej akadémie v Šuranoch v rámci odborného predmetu BANKOVNÍCTVO sú zapojení do programu "Viac ako peniaze", ktorý zastrešuje JA SLOVENSKO.

V rámci tohto programu sa zúčastňujú v priebehu školského roka viacerých podujatí. Jedným z nich bola aj prednáška,  uskutočnená v mesiaci apríl, spojená s besedou ,na ktorú prijali pozvanie pracovníčky Slovenskej sporiteľne. Nosnou témou bola otázka investovania. Žiakov táto téma zaujala a živo diskutovali o možnostiach investovania, o možnostiach úverov určených na bývanie ako aj o aktuálnej situácii na realitnom trhu.Organizátorkou podujatia bola učiteľka Obchodnej akadémie,  Ing. Ivana Tóthová.

Súvisiace články

02.11.2016 12:30

Charakter, škola a budúcnosť vzdelávania na Slovensku

V čase, keď prebiehajú intenzívne diskusie o budúcnosti vzdelávania na Slovensku, možno by stálo za pozornosť zamyslieť sa nad podstatou toho, čo vlastne chceme rozvíjať a „pestovať“ v našom vzdelávacom systéme. Malo by byť ci...
26.01.2016 18:00

Zvyšujeme kvalitu odborného vzdelávania

Skalický región potrebuje zručných absolventov strojárskych učebných a študijných odborov, preto sme sa zamerali na zvyšovanie kvality odborného výcviku počas štúdia.