Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
13.03.2017 17:30

Už vedia, ako vzniká kniha

Narodila sa a žije v Bratislave, je empatická a romantická, miluje poéziu, beletriu, činoherné divadlo, balet aj operu. Jej veselá a dobrodružná povaha vyhľadáva cestovanie a poznávanie nových miest. Napísala mnoho zaujímavých kníh, napr.: Trojlístok z internátnej izby /2010/, Karolína, neblázni! /2011/, Nebo, peklo, raj /2011/, Čerešňa na šľahačku /2013/, Nikdy mi nebolo lepšie /2013 / a i. Viete kto je to? Ak nie, my vám prezradíme : spisovateľka Lena Riečanská.

Tvorbu spisovateľky Leny Riečanskej dôverne pozná mnoho detských čitateľov, mladé dievčatá i ženy.

Niekoľko desiatok mladých novozámockých čitateľov malo to šťastie, že na besede usporiadanej v rámci Mesiaca knihy mali možnosť dňa 13.marca 2017 v priestoroch Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch túto známu slovenskú spisovateľku, žijúcu v Bratislave osobne spoznať a dozvedieť sa, ako vzniká kniha a aké sú motivácie spisovateľky k písaniu zaujímavých kníh.

Pani Riečanská predstavila deťom hlavné postavy jej detských kníh: Joju, Soňu a Moniku a porozprávala im o svojich literárnych začiatkoch. Účastníci besedy sa dozvedeli, že už na základnej škole písala rozprávky o zvieratkách, potom básne, ktoré recitovala priateľom, neskôr moderovala programy tanečných súborov, pri čom uplatňovala vlastnú tvorbu... Prvé dielo bol cestopisný román Potulky po Austrálii venovaný členom rodiny. Záujem čitateľov povzbudzoval autorku k ďalšiemu písaniu a tak postupne vznikali diela pre deti i pre dospelých.

 Vidieť spisovateľku naživo a porozprávať sa s ňou bol pre detských čitateľov veľký zážitok.

Súvisiace články

04.04.2016 14:45

"....Štestí je krásná věc ale prachy si za něj nekoupíš...."

Kariérové poradenstvo môže ponúkať stredoškolákom viac ako štandardnú orientáciu pri výbere budúceho povolania alebo vysokej školy. Gymnázium v Šamoríne sa ho pokúša obohatiť o témy týkajúce sa životnej spokojnosti a kvality ...