Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
21.08.2019 08:32

V novozámockom Jazdeckom klube Redskin je veselo

V týchto dňoch prebieha jeden z prázdninových turnusov detského letného tábora.

 

O klube

Občianske združenie Jazdecký klub Redskin vznikol v roku 2014. Jeho zakladateľkou je pani Monika Kasášová.

Mojim snom vždy bolo založiť klub, kde by si ľudia našli svoje zázemie a navštevovali ho nielen pre samotné jazdenie, ale aj pre možnosť tráviť pri koňoch čas, nadviazať nové priateľstvá a zrelaxovať sa." prezradila nám pani Monika.

Ako vznikla myšlienka organizovať detské tábory? Aj na to nám dáva odpoveď pani Monika Kasášová

Myšlienka organizovania táborov vznikla pred štyrmi rokmi, prvý rok sme organizovali iba dva turnusy, ktoré mali úspech a tak sa ďalšie roky organizovali už štyri turnusy. Do turnusov sa môžu prihlásiť deti od 5-16 rokov, nie sú potrebné žiadne jazdecké skúsenosti. K dispozícii je pedagogička, ktorá je súčasne aj zdravotníčka a štyri skvelé animátorky, ktoré sú zároveň aj pomocné trénerky, čo sa jazdenia týka. Kapacita je dvadsať detí, väčšina turnusov je za posledné dva roky naplnená, nakoľko záujemcov je mnoho."

Deti majú zabezpečený bohatý táborový program.

Deti majú možnosť si okrem samotného jazdenia vyskúšať aj starostlivosť o kone - čistenie stajne a výbehov, kŕmenie, napájanie a vyvádzanie koní na pastvinu. Prvý deň sa zoznámime, deti oboznámime s bezpečnostnými pravidlami, ktoré sú prvoradé a prednesieme im, čo ich celý týždeň čaká. Následne dostanú prednášku o psychike a fungovaní koní, samozrejme s názornou ukážkou. Prvý deň turnusu si deti skúšajú vodenie koní a zvykajú si na ich prítomnosť, zvyšné dni na koníkoch jazdia (vždy doobeda) a za pomoci trénerov dostávajú inštrukcie a získajú základné jazdecké znalosti. Po príchode z obeda im umožníme oddych na dekách v tieni, následne sa organizujú rôzne táborové hry, až kým pre deti neprídu rodičia."   dodáva  pani Monika.

 

Jazdecký klub ponúka veľa zaujímavých aktivít.

Čo sa týka fungovania klubu mimo táborov, ponúkame jazdenie pre všetky vekové kategórie, pre začiatočníkov aj pokročilých. Kone sú vycvičené, poslušné a sú dobrými učiteľmi pre všetkých, ktorí sa rozhodnú si jazdenie vyskúšať. Pravidelne ich trénujeme, aby sme udržiavali ich psychickú pohodu a poslušnosť, snažíme sa vytvoriť najlepšie možné podmienky pre ľudí, ktorí sa rozhodnú nás navštíviť. Čoskoro bude k dispozícii aj menšia kobylka pre detičky, ktorá je momentálne v zácviku a bude na chrbte nosiť najmä detičky, ktoré ešte nemajú odvahu vysadnúť na vyššieho koňa. V klube nájdete aj dvoch králikov, ku ktorým pribudnú aj kozičky. Radi by sme vytvorili malý gazdovský dvorček, kde by návštevníci mali možnosť sa priblížiť aj k iným zvieratám okrem koní.

Klub ponúka aj možnosť vychádzok do terénu pre skúsenejších jazdcov, je možnosť sa stať členom a navštevovať ho pravidelne, čo prináša aj bližší kontakt so zvieratami a rozšírenie znalostí nie len z oblasti jazdenia, ale aj chovu a starostlivosti o ne."

Počas tohtoročných letných prázdnin Jazdecký klub Redskin zorganizoval pre deti 4 turnusy letného detského tábora. O tom, že deti činnosť v tábore zaujala, svedčí i náš záber.