Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
12.02.2020 17:45

V Nových Zámkoch pripravujú XII. ročník súťaže Zahrajže nám píšťalôčka

Mesto Nové Zámky, Združenie pre vzdelávanie pre deti, mládeže a dospelých spolu so spoluorganizátormi : Základná umelecká škola Nové Zámky,  Novovital Nové Zámky, pripravujú  XII. ročník celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou v hre pre zobcové flauty „Zahrajže nám píšťalôčka", ktorá bude prebiehať v jednotlivých kategóriách v sólovej hre a komornej hre.

Podujatie je organizované    s finančnou podporou Fond na podporu umenia . Podujatie, ktoré sa uskutoční v  Nových Zámkoch v dňoch  5.-6. mája 2020 bude spojené s prezentačným seminárom. Súťažiacich bude hodnotiť odborná porota zložená z pedagógov umeleckých škôl, z konzervatórií, vysokých škôl, ale aj umelcov z praxe.

„  Vďaka obetavým pedagógom z umeleckých škôl, konzervatórií, vysokých škôl, kultúrnych zariadení otvárame XII. ročník, ktorý sa uskutoční 5.-6. mája 2020, v ktorom sa opäť predstavia talentovaní interpreti z celého Slovenska aj zo zahraničia, ktorí nám predvedú svoje majstrovstvo v hre na zobcové flauty. Teší nás, že v tomto ročníku okrem žiakov, študentov a umelcov dostávajú súťažný priestor pedagógovia a umelci, ktorí  môžu  nám zahrať  na rôzne typy zobcových fláut. Verím, že súťaž v Nových Zámkoch bude súťažou plnou tolerancie, príjemnej atmosféry, kde umenie spája nás všetkých." hovorí jeden z hlavných organizátorov podujatia, . Ladislav Dráfi st.,štatutárny zástupca Združenia VDAM. 

Do súťaže sa môžu prihlásiť všetky základné umelecké školy, cirkevné umelecké školy, súkromné umelecké školy, stredné umelecké školy, konzervatóriá, vysoké umelecké školy, kultúrne zariadenia, osvetové zariadenia a iné inštitúcie, pedagógovia a umelci zo Slovenska a zahraničia do 15. marca 2020 na e mail:drafiladislav@gmail.com.

 

  

 

 

 

 

 

Súvisiace články

06.12.2018 11:44

CAVILAM a France Langue: kurzy pre učiteľov francúzštiny vo Francúzsku

V rámci projektu Erasmus+ sme sa v júli 2018 zúčastnili kurzov pre učiteľov v školiacich strediskách  CAVILAM vo Vichy a France Langue v Nice. Chceme sa podeliť o naše skúsenosti a možno aj pomôcť  našim kolegom francúzštinárom...