Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
10.12.2019 20:07

Vianočné tvorenie v Múzeu Jána Thaina

K decembrovým aktivitám Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch patria aj tvorivé dielne zamerané na prípravu vianočných ozdôb, ktoré môžu poslúžiť aj ako milé darčeky vytvorené láskou pre svojich najbližších.

 

Vianočné tvorenie patrí k podujatiam, ktoré majú už niekoľkoročnú tradíciu. Toto podujatie vzbudilo aj v tomto kalendárnom roku záujem škôl nielen z Nových Zámkov, ale i širšieho regiónu.

 

Ku školám, ktoré sa ho zúčastňujú, patrí i Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským v Tvrdošovciach. Žiaci tejto školy pricestovali do Nových Zámkov dňa 10. decembra s očakávaním stráviť príjemné dopoludnie v múzeu . Ich očakávanie sa plne naplnilo. V múzeu ich čakala príjemná atmosféra vytvorená pracovníkmi múzea, ktorí sa žiakom priebežne venovali.

 

Lektorka múzea, pani Katarína Kovácsová pripravila pre žiakov tvrdý kartón, farebný papier, farebný krepový papier, stuhy rôznych farieb, farebné drôtiky, lepidlo,tavnú pištoľ a ďalší potrebný materiál a tvorenie sa mohlo začať. Žiaci sa s elánom pustili do práce, ktorej výsledkom boli vkusné dielka . A to nie je všetko. Okrem vytvorených vianočných ozdôb si z múzea odniesli ešte viac – nové poznatky, ktoré získali prehliadkou múzejných expozícií.

 

Dozvedeli sme sa, že so záujmom sa stretlo i podujatie Vianočné rodinné tvorenie, ktoré sa konalo v soboru,7. decembra 2019.

 

Súvisiace články

20.04.2018 20:53

eFi Hotel Brno je tu pre vás

Dňa 18.04.2018 sme sa zúčastnili s poslucháčmi 2. ročníka študijných odborov management a gastronómia v hotelierstve a cestovnom ruchu Vysokej školy obchodnej a hotelovej( ďalej VŠOH) v Brne zaujímavej exkurzie v eFi Hoteli Brn...