Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
10.12.2019 20:07

Vianočné tvorenie v Múzeu Jána Thaina

K decembrovým aktivitám Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch patria aj tvorivé dielne zamerané na prípravu vianočných ozdôb, ktoré môžu poslúžiť aj ako milé darčeky vytvorené láskou pre svojich najbližších.

 

Vianočné tvorenie patrí k podujatiam, ktoré majú už niekoľkoročnú tradíciu. Toto podujatie vzbudilo aj v tomto kalendárnom roku záujem škôl nielen z Nových Zámkov, ale i širšieho regiónu.

 

Ku školám, ktoré sa ho zúčastňujú, patrí i Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským v Tvrdošovciach. Žiaci tejto školy pricestovali do Nových Zámkov dňa 10. decembra s očakávaním stráviť príjemné dopoludnie v múzeu . Ich očakávanie sa plne naplnilo. V múzeu ich čakala príjemná atmosféra vytvorená pracovníkmi múzea, ktorí sa žiakom priebežne venovali.

 

Lektorka múzea, pani Katarína Kovácsová pripravila pre žiakov tvrdý kartón, farebný papier, farebný krepový papier, stuhy rôznych farieb, farebné drôtiky, lepidlo,tavnú pištoľ a ďalší potrebný materiál a tvorenie sa mohlo začať. Žiaci sa s elánom pustili do práce, ktorej výsledkom boli vkusné dielka . A to nie je všetko. Okrem vytvorených vianočných ozdôb si z múzea odniesli ešte viac – nové poznatky, ktoré získali prehliadkou múzejných expozícií.

 

Dozvedeli sme sa, že so záujmom sa stretlo i podujatie Vianočné rodinné tvorenie, ktoré sa konalo v soboru,7. decembra 2019.

 

Súvisiace články

05.02.2018 14:34

Predstavujeme Univerzitnú knižnicu v Bratislave

Univerzitná knižnica je situovaná priamo v historickom centre Bratislavy, sídli na Michalskej 1, od Hlavného námestia cesta k nej trvá len päť minút. Ide o reprezentatívnu vedeckú inštitúciu, ktorej tradícia siaha až do roka 1...
10.08.2017 08:30

Avari a Slovania na sever od Dunaja

V období od 18. augusta do 21. októbra 2017 sprístupní Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch širokej verejnosti putovnú archeologickú výstavu „Avari a Slovania na sever od Dunaja“. Návštevníci na nej môžu vidieť 500 artefaktov do...