Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
15.06.2018 18:22

Vrátili sa s príjemnými zážitkami

Kto? Žiaci 3.ročníka bilingválnej Obchodnej akadémie v Šuranoch

Odkiaľ? Z prehliadky prezidentského paláca.

 

 

Žiaci Obchodnej akadémie  v Šuranoch sa dňa 14.6. 2018 pod vedením pedagogických pracovníkov zúčastnili výletu v Bratislave, uskutočnenom pri príležitosti Dňa otvorených dverí v Prezidentskom paláci - Grasalkovičovom paláci.

„Ani sychravé júnové počasie nás neodradilo od prezretia si nádvoria a nástupu čestnej stráže, kde sme  mohli stretnúť pána prezidenta Andreja Kisku. 

Boli sme zvedaví aj na interiér paláca. Po nástupe čestnej stráže sme sa premiestnili do vstupnej haly na Hlavné schodisko, kde sme sa vydali spolu so sprievodcom naprieč palácom.  Prešli sme cez Veľkú sálu, ktorá slúži na významné stretnutia prezidenta s väčšími delegáciami, odkadiaľ sme prešli do Prijímacieho salónu, kde prezident prijíma významné návštevy. Veľmi sa nám páčil aj Zelený salónik, kde pán prezident rokuje s domácimi i zahraničnými delegáciami. Uvítali sme príležitosť nazrieť aj do Zlatého salónu, kde prezident väčšinou prijíma návštevu svojej manželky. Na neformálne rokovania prezidenta slúži Hnedý salón. Ďalej sme sa mohli prezreli Malú jedáleň, čo je súkromná jedáleň prezidenta. Sprievodca nás vzal aj do Kaplnky sv. Barbory, ktorá sa používa len pri významných udalostiach. Celú prehliadku sme ukončili prechádzkou v Prezidentskej záhrade, odkiaľ sme sa prešli do Starého mesta, kde sme si pozreli pamätihodnosti nášho hlavného mesta." povedala mám žiačka 3.A triedy, Marianna K.

 

Foto: Marianna K.

Súvisiace články

27.04.2017 09:15

Nemal to v živote ľahké, ale nevzdával sa

Dnes si pripomíname 195. výročie narodenia významného dramatika a publicistu Jána Palárika (* 27. apríla 1822, Raková - † 7. decembra 1870, Majcichov).
31.10.2015 22:15

Putovanie do minulosti v Archeoskanzene Modrá

Exkurziu do Archeoskanzenu Modrá vrelo odporúčam nielen učiteľom ako námet na školský výlet, ale i rodinám s deťmi ako zaujímavo strávený čas v prírode.