Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
09.11.2019 17:55

Z atmosféry Novozámockého klobásového festivalu

Novozámocký klobásový festival má už mnohoročnú tradíciu. V tomto roku sa uskutočnil v dňoch 8. a 9. novembra. Organizátor podujatia – Mesto Nové Zámky – si aj tohto roku dal záležať na tom, aby program festivalu bol pestrý, aby ho s radosťou privítali deti i dospelí.

Prvý deň festivalu bol označený ako Deň tekvice. Deti materských škôl a žiaci ZŠ mesta vytvorili zaujímavé dekorácie z tekvíc a plodov jesene. Popoludnie patrilo vystúpeniam detských folklórnych , tanečných a speváckych súborov. Vystúpili aj Iný Štýl, Jessi /HU/ a i.

Druhý deň festivalu patril súťaži vo výrobe klobás ktorej sa zúčastnili školy, spoločenské organizácie, politické strany, športové kluby a i. Podujatie sa stretlo so záujmom zo strany Novozámčanov, ako aj návštevníkov mesta. Spestrením boli vystúpenia Matičiarika, folkloristov zo ZO Csemadok, Novozámocký zlatý levík ,DJ Laci, M -Rock a ďalší.

Súvisiace články

16.02.2017 14:30

Poznáme mená víťazov Nitrianskeho kraja v Súťaži žiakov stredných škôl v SIP

Dňa 16. februára 2017 sa stretli najlepší z najlepších na 51.ročníku krajského kola Súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači
20.02.2018 21:32

"Education for Global Responsibility" Vzdelanie ku Globálnej zodpovednosti

"VZDELÁVANIE KU GLOBÁLNEJ ZODPOVEDNOSTI" Cieľom projektu je vytvoriť metodológiu vyučovacieho procesu pre zástupcov – partnerov každej krajiny v oblasti Globálneho vzdelávania. Otázkami Globálneho vzdelávania sa už zaoberali ...
23.06.2017 06:30

Ako trávime čas so žiakmi na konci šk. roka?

Možno je to pre nás najťažšie obdobie. Možno nie.