Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
09.11.2019 17:55

Z atmosféry Novozámockého klobásového festivalu

Novozámocký klobásový festival má už mnohoročnú tradíciu. V tomto roku sa uskutočnil v dňoch 8. a 9. novembra. Organizátor podujatia – Mesto Nové Zámky – si aj tohto roku dal záležať na tom, aby program festivalu bol pestrý, aby ho s radosťou privítali deti i dospelí.

Prvý deň festivalu bol označený ako Deň tekvice. Deti materských škôl a žiaci ZŠ mesta vytvorili zaujímavé dekorácie z tekvíc a plodov jesene. Popoludnie patrilo vystúpeniam detských folklórnych , tanečných a speváckych súborov. Vystúpili aj Iný Štýl, Jessi /HU/ a i.

Druhý deň festivalu patril súťaži vo výrobe klobás ktorej sa zúčastnili školy, spoločenské organizácie, politické strany, športové kluby a i. Podujatie sa stretlo so záujmom zo strany Novozámčanov, ako aj návštevníkov mesta. Spestrením boli vystúpenia Matičiarika, folkloristov zo ZO Csemadok, Novozámocký zlatý levík ,DJ Laci, M -Rock a ďalší.

Súvisiace články

06.03.2019 16:33

Výstava Listování Slovenskem

Výstava Listování Slovenskem je verejnosti prístupná od 14.02.2019 do 30.03.2019 v Barokovom nádvorí Univerzitnej knižnice v Bratislave. Hlavnou autorkou odborného podujatia je vyštudovaná kulturologička a historička Mgr. Moni...
03.01.2018 10:49

Zdravé stravovanie

Dá sa povedať, že odjakživa som sa stravovala alebo snažila stravovať zdravo. Aj tak mám celiakiu. Čo s tým? Ako sa stravovať v práci? Poraďte.