Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
04.09.2019 17:27

Z koncertu kvarteta fama Q

Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch v tomto kalendárnom roku usporadúva už XIII. ročník cyklus komorných koncertov . V rámci tohto cyklusu sa dňa 3. septembra uskutočnil koncert kvarteta fama Q.

Členovia kvarteta David Daniel, Roman Hranička / husle/, Ondrej Martinovský /viola/ a Balázs Adorján/ violončelo/ svojim vystúpením spríjemnili utorkový podvečer Novozámčanom, ktorí sa zúčastnili koncertu Mikva.

Programom boli diela známych hudobníkov: Gideona Kleina / Sláčikové kvarteto č.2, Daniela Chudovského / Mikva – a collection (2017) a Witolda Lutoslawského / Sláčikové kvarteto (1965).

O kvartete fama Q

Kvarteto vzniklo v roku 2005 v Prahe. Jeho členovia sú členmi popredných českých orchestrov a spája ich nadšenie pre komornú a kvartetovú hudbu.

Pravidelne uvádzajú skladby predovšetkým súčasných autorov: ako klasikov avantgardy 20. storočia, tak aj významnejších súdobých českých a európskych tvorcov.

Hudobníci kvarteta fama Q sú častými hosťami pražských koncertových cyklov Přítomnost, Umělecká beseda, Krása dneška . Vystupujú na festivaloch. Na jar v roku 2018 fama Q debutovala v rámci komorného cyklu Českej filharmónie. Fama Q pravidelne nahráva pre Český rozhlas a české i zahraničné vydavateľstvá.

Pre novozámockých milovníkov komornej hudby bolo veľkým zážitkom spoznať týchto hudobných umelcov a tešia sa na nasledujúce koncerty cyklusu Galéria plná hudby.


 


 

Súvisiace články

22.01.2016 19:12

Minister bloguje: Didaktické pomôcky za 400 miliónov eur?

Požiadavky aktivistov sú chaotické a to, čo plánujú, je tiež len zmätok, píše na svoje FB stránke minister školstva Juraj Draxler.