Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
11.09.2019 21:43

Z výstavy fotografií SČK

Dňa 10. septembra v podvečerných hodinách sa naplnila spoločenská sála Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch do posledného miesta. A my aj vieme, prečo. Konala sa vernisáž výstavy fotografií Červeného kríža, pri príležitosti 100. výročia Červeného kríža na Slovensku.

 

Slávnostného otvorenia výstavy sa zúčastnili ľudia všetkých vekových kategórií, prevažovali však mladí ľudia, študenti. Po slávnostnom prejave riaditeľky Knižnice Antona Bernoláka , Ľubici Červenej sa k prítomným prihovorili riaditeľka územného spolku SČK v Nových Zámkoch Radka Igrényiová, predsedníčka územnej rady SČK v Nových Zámkoch Iveta Ježová a za Mládež SČK študentka Kristína Ježová.

Návštevník výstavy si má možnosť prezrieť množstvo fotografií z činnosti SČK.

...Tie zábery nám pripomínajú krásne chvíle, keď sme robili niečo, čo nás baví. Niečo, pre čo veľa z nás naozaj žije. Je to myšlienka ČK – princípy,ktoré vyjadril zakladateľ Henry Dunant. A my budeme len radi, keď sa aj vy necháte opantať tou myšlienkou a radosťou, ktorá z našich fotiek ide..."povedala vo svojom prejave jedna z organizátoriek výstavy, Kristína Ježová.

Radka Igrényiová, predsedníčka územnej rady SČK v Nových Zámkoch vo svojom príhovore vyzdvihla aktívnu prácu SČK v regióne a poďakovala sa všetkým tým, ktorí sa podieľali na organizácii výstavy, menovite Rebeke Minárikovej a Kristíne Ježovej. : „V meste Nové Zámky a v jeho okolí sa Slovenský červený kríž stále viac zviditeľňuje. Je to vďaka dobrovoľníkom, ktorí venujú svoj voľný čas humanitárnej organizácii. Za ostatné roky sa zvýšil hlavne počet mládežníkov SČK, ktorí pracujú v rôznych národných i lokálnych projektoch. Fotografie, ktoré tu dnes vidíme predstavujú len zlomok aktivít,ale majú výpovednú hodnotu." Svoj príhovor ukončila myšlienkou: Pomáhať nezištne nestojí nič, ale dáva veľa.

 


 


 

 

Súvisiace články

02.11.2015 16:30

Zdravotne postihnuté deti

Prečítala som si http://www.ucn.sk/skoly/zakladne/skola-musi-opatovne-posudit-prijatie-zdravotne-postihnuteho-dievcata
21.10.2017 17:43

Duálne vzdelávanie - cesta k lepšiemu uplatneniu absolventov

V zamestnávateľskej sfére sa čoraz viac a intenzívnejšie otvárajú otázky o kvalite odborného vzdelávania a ďalšom uplatnení absolventov stredných odborných škôl. Duálne vzdelávanie môže vyriešiť problémy zamestnávateľov s nedos...