Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Silvia Bodláková
03.01.2018 10:49

Zdravé stravovanie

Dá sa povedať, že odjakživa som sa stravovala alebo snažila stravovať zdravo. Aj tak mám celiakiu. Čo s tým? Ako sa stravovať v práci? Poraďte.

Dá sa povedať, že odjakživa som sa stravovala alebo snažila stravovať zdravo. Tí, čo už majú teraz 10 - 18 ročné deti poznajú moje aktivity aj vo varení či v učení sa s deťmi z www.babetko.sk. Neskôr som pokračovala na webe www.dobre-napady.sk. Kde som písala aj pár článkov o diétach, ktoré sme museli v rodine držať na lekárske odporúčania. Niektorí, čo pred asi piatimi rokmi sledovali súťaž Recept na bohatstvo videli ako som sa snažila presadiť sa s Desiatou od mamičky, ktorú tvoril cibuľový bosniak, jablko a minerálka.

https://www.joj.sk/recept-na-bohatstvo/novinky/3835-zacnite-sa-stravovat-zdravo 

Čiže kopec podobných pravidiel ako píše v svojich knihách pán Bukovský.

Aj tak sa mi stalo to, že po približne jedenástich rokoch chodeniach po lekároch od ozaj veľkých problémov, kedy som za dva týždne schudla 12 kilov, mi odporučila imunologička držať bezlepkovú diétu. A musím ju držať ozaj prísne. Nie, už nezvyknem mávať bolesti brucha či podobne ako som mávala už aj občas akoby bez príčiny v detstve a hlavne potom na vysokej škole.

Keďže držím prísne diétu, lebo moje prejavy sú skôr na pokožke vo forme svrbenia pokožky až po vodnaté pľuzgiere. - mám problém sa stravovať počas práce.

Ako takúto situáciu riešite Vy, milí kolegovia? Ako sa stravujete?

Poradíte pán Bukovský?

Súvisiace články

14.01.2017 13:00

ZŠ G.Bethlena v Nových Zámkoch adoptovala dievčatko z Afriky

Pomoc chudobným, chorým a inak utisnutým jedincom patrí k najušľachtilejším činnostiam človeka. K potrebe pomáhať si navzájom sú vedení aj žiaci ZŠ G.Bethlena v Nových Zámkoch.