PR
0

Učte s Kozmixom a nájdete sa v každom predmete

Objavte výnimočný vzdelávací portál pre 1. stupeň základných škôl, ktorý žiakov baví a učiteľov inšpiruje. Aktuálne vrcholiaci školský rok bol opäť negatívne poznačení pandémiou. Vyučovanie sa, rovnako ako pred rokom, presunulo na niekoľko mesiacov na obrazovky počítačov a tabletov, skomplikovalo sa hodnotenie žiakov a tí často strácali motiváciu do učenia.

Mnohí učitelia boli počas posledného roka postavení pred doposiaľ nepoznanú situáciu a museli sa rýchlo prispôsobiť novým podmienkam. Veľkú výhodu však mali tí pedagógovia, ktorí už v minulosti zaradili do bežnej výučby moderné technológie. Ako napríklad pani učiteľka Biba Rusnáková zo ZŠ vo Veľkom Bieli, ktorá svojich žiakov učí pracovať na interaktívnej tabuli už od prvého ročníka.

Moderné technológie sú pre mnohých učiteľov strašiakom a aj niektorí rodičia sa na používanie tabletov v triede dívajú cez prsty. Myslím si, že ak pedagóg nájde vhodné a kvalitné materiály, digitálny vzdelávací obsah môže byť skvelým spôsobom, ako stráviť zmysluplný čas pred obrazovkou. Nám sa to podarilo vďaka portálu Kozmix.sk,“ dopĺňa Biba.

Zoznámte sa s Kozmixom

Kozmix je popletený mimozemšťan z planéty Intelix, ktorý stroskotal na Zemi a teraz spolu so žiakmi zisťuje, ako to u nás funguje. Okrem množstva vzdelávacích materiálov prináša deťom aj pestré aktivity na voľný čas či sériu dobrodružných príbehov, ktoré načítal známy slovenský herec Juraj Rašla. Tie si žiaci obľúbili natoľko, že vyšli aj v podobe knižky s názvom Kozmix a záchrana planéty Intelix.

Vzdelávací portál Kozmix.sk si za takmer 5 rokov fungovania vyskúšali už desiatky tisíc žiakov na 1. stupni základných škôl, pre ktorých sa stal Kozmix sprievodcom svetom učenia. Na portáli sa nachádza viac ako 5 000 vzdelávacích materiálov z 11 školských predmetov, vrátane kompletnej matematiky a slovenského jazyka. Široká ponuka portálu umožňuje každému učiteľovi vybrať si materiály, ktoré mu najviac vyhovujú a následne ich použiť v rámci vybraného predmetu.

Do školy i na doma

Digitálny obsah je pripravený tak, aby bol pre deti atraktívny a motivoval ich k získavaniu nových vedomostí. Či už v rámci spoločnej tímovej práce na vyučovaní alebo formou individuálneho precvičovania učiva v domácom prostredí. „Kozmix ponúka hotové materiály – videá, pracovné listy a tematicky pestré interaktívne cvičenia. Ja ako učiteľ mám možnosť zadávať žiakom na mieru ušité úlohy, ktoré riešia individuálne alebo s podporou rodiča. Po ich vyriešení dostávajú okamžitú spätnú väzbu priamo od vesmírneho kamoša a to sa im ráta,“ hodnotí benefity portálu Biba.

Učte s Kozmixom celý budúci školský rok

V závere školského roka si Kozmix pre všetkých pripravil špeciálnu ponuku plnú benefitov. Každá škola, ktorá si v termíne do 15. júla objedná balík Megakozmix získa prístup ku kompletnému obsahu portálu pre všetkých žiakov a učiteľov na celý budúci školský rok. Okrem toho je súčasťou balíka aj výnimočná Kozmixova knižka, sada nálepiek na odmeňovanie žiakov a 10 poukazov na certifikované kurzy EDULAB akadémie, s ktorými si učitelia môžu rozšíriť svoje atestačné portfólio. To všetko v cene 299 EUR.

Všetky informácie o benefitoch učenia s Kozmixom a aktuálnej ponuke nájdete na www.kozmix.sk.

Tags: ,

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu