Blog
0

Úspechy žiakov SPŠE v Prešove na celoslovenskom kole Robocupu

V týždni  od 3. do 7.mája 2021 sa uskutočnilo online formou celoslovenské kolo medzinárodnej robotickej súťaže Robocup 2021. SPŠE v Prešove patrila k tým najpočetnejšie zastúpeným. Zo 7 kategórií, v ktorých bolo možné súťažiť, projekty našich žiakov súťažili v štyroch.

Najväčší úspech dosiahli žiaci Matej Kandráč (IV. SB), Filip Ondrej (II.C) a Samuel Vargovčík (I.SA) v kategórii Rescue Simulation, kde ako tím !focus (Čítaj No Focus) získali 1.miesto a postup na celosvetovú súťaž. Tá sa uskutoční taktiež online formou 21.-28.6.2021.

Čakateľmi na postupové miestenky sú aj členovia tímu Dream team SPŠE v zložení Slavka     Triščíková (IV.SA), Patrik Sašina, Michael Kolesár, Adam Strelec (všetci II.C), ktorí v kategórii On Stage skončili na 2.mieste

Výborný úspech dosiahla aj dvojica Filip Ondrej, Martin Baluďanský v kategórii Robotická ruka, ktorí taktiež zvíťazili. Z tejto kategórie sa na medzinárodnú súťaž ale nepostupuje.

Pekné 3.miesto získali Matej Kandráč s Filipom Ondrejom aj v kategórii Stopár.

Úspešným žiakom srdečne gratulujeme!

 

Peter Vargovčík, koordinátor súťaže Robocup na SPŠE Prešov

 

 

Podobné články

Blog

Divadlo v knižnici: Ja som Inna

0
Dňa 8.6.2021 sa v spoločenskej sále Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, za dodržania prísnych protiepidemických …
Blog

Čarovný svet farieb

0
  Čarovný svet farieb je názov výstavy výtvarných prác žiakov ZŠ Gábora Bethlena v Nových Zámkoch,…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu