Späť na zoznam
Vysoké školy
Autor: Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave
08.06.2020 10:59

Ešte stále je možné podať si prihlášku na UCM v Trnave

UNIVERZITA SV.CYRILA A METODA V TRNAVE je mladá univerzita s 22 ročnou históriou. V čase svojho vzniku, ako jediná vysoká škola na Slovensku,  umožnila študentom študovať programy masmediálnej a marketingovej komunikácie, čím získala punc jedinečnosti a unikátnosti. Do dnešného dňa vychovala viac ako 25 000 absolventov vo všetkých 3 stupňoch vzdelávania.

V súčastnosti poskytuje vzdelávanie na 5 fakultách a 1 inštitúte:

  • Filozofická fakulta
  • Fakulta masmediálnej komunikácie
  • Fakulta prírodných vied
  • Fakulta sociálnych vied
  • Fakulta zdravotníckych vied  (vznik 1.6.2020 transformáciou z Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch)
  • Inštitút manažmentu (vznik 1.6.2020)

K dnešnému dňu je možné podať prihlášku na balkalársky stupeň štúdia  ešte na 4 fakulty  a Inštitút manažmentu. Univerzita realizuje štúdium na bakalárskom stupni, magisterskom stupni i doktorandskom stupni štúdia v dennej a externej forme štúdia.

Po nástupe nového vedenia univerzity v roku 2018 sa začalo obdobie intenzívneho budovania, modernizácie a skrášľovania jednotlivých budov a priestorov univerzity so silným zacielením na študenta v duchu  hesla - Dajme študentovi, čo mu patrí. Vytvorilo sa niekoľko moderných študentských oddychových zón, dobudovali sa študovne, zmodernizovali sa izby študentského domova, sociálne zariadenia a skrášlililo sa aj okolie hlavnej budovy.

 

Viac:   https://www.ucm.sk/sk/uchadzaci/

          https://www.ucm.sk/sk/

 

Ing. Jana Štefánková, Ph.D.

Oddelenie práce s verejnosťou UCM v Trnave

Súvisiace články

15.10.2017 16:00

Fínske (nielen) školstvo na vlastnej koži

Fínsko je dlhodobo považované za krajinu s jedným z najlepších vzdelávacích systémov na svete, čo pri návšteve krajiny ocenil aj prezident SR Andrej Kiska, keď uviedol, že „Fíni postavili pokrok na kvalitnom školstve a výskume,...
18.05.2017 08:35

Na inaugurácii profesora Sterna predstavila Paneurópska vysoká škola aj novú dekanku fakulty masmédií PEVŠ – profesor...

Paneurópska vysoká škola prešla v krátkom období zmenami na poste rektora aj dekana Fakulty masmédií PEVŠ. Súkromná vysoká škola s piatimi fakultami získala do svojich radov popredného ekonóma a pedagóga - Dr.h.c. prof. Ing. Ju...
31.01.2018 12:24

VŠMU zavŕšila slovensko-nórsky umelecký projekt

Vysoká škola múzických umení (VŠMU) v Bratislave v týchto dňoch zavŕšila medzinárodný umelecko-výskumný projekt s Griegovou akadémiou, ktorá je súčasťou Univerzity v Bergene v Nórsku.