Blog
0

Výtvarno-tvorivé dopoludnie organizované ZŠ G.Bethlena v Nových Zámkoch prinieslo veľa radosti

Výtvarné súťaže, výstavy výtvarných prác žiakov a tvorivé  dopoludnia / popoludnia / majú na Základnej škole Gábora Bethlena v Nových Zámkoch v pláne práce školy  trvalé miesto.  K projektom, do ktorých sa škola aj v tomto školskom roku zapojila  a koncom októbra ho  s finančným príspevkom Nitrianskeho samosprávneho kraja aj zrealizovala, patrí aj projekt UROBME SI FARBIČKOVÉ OVOCNÍČKOVO.

Do projektu sa  okrem žiakov ZŠ G.Bethlena zapojili   kolektívy žiakov- predškolákov  MŠ Bitúnková, MŠ Széchényiho , Baby Academy a žiaci zo  ZŠ- Bánov, Tvrdošovce .

Vzhľadom k epidemiologickej situácii v krajine sa stretnutie výtvarníkov nemohlo uskutočniť v priestoroch ZŠ Gábora   Bethlena Nové Zámky. Tak ako vlani, sa projekt realizoval dištančne.

 

Priebeh podujatia nám priblížila pani učiteľka ZŠ G. Bethlena PaedDr. Gabriela Mizereová:

“Téma bola veľmi aktuálna a pre výtvarníkov ľahko   realizovateľná – význam   konzumácie ovocia pre zdravie ľudí.   Úvodnou   motiváciou pre žiakov boli básničky , pesničky, príslovia a porekadlá……spadla hruška zelená…..červené jabĺčko v oblôčku mám….jablko sváru….jablko nepadá ďaleko od stromu…

Výtvarníci spolu so svojimi pani učiteľkami pracovali   rôznymi výtvarnými technikami – maľba, kresba, koláž, kombinované techniky a vytvorili pôsobivé kolektívne práce. Predstavili ich kolektívu svojich rovesníkov.   Za svoje tvorivé  snaženie boli odmenení výtvarnými potrebami a tričkami s logom ZŠ- Gábora Bethlena Nové Zámky.

I napriek obmedzeniam žiaci spolu s pani učiteľkami strávili príjemné  výtvarno-tvorivé dopoludnie , ktoré ich určite obohatilo . Dúfame , že v nasledujúcich rokoch sa budeme môcť opäť spoločne stretnúť s mladými výtvarníkmi z rôznych škôl v priestoroch ZŠ Gábora Bethlena a spoločne kresliť a maľovať a vzájomne sa výtvarne obohacovať.”

foto: G.Mizereová

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu