Späť na zoznam
Výzvy
Autor: UCN
30.01.2018 11:28

Do súťaže pre nadané deti sa môžu školy hlásiť do konca januára ( Prešov )

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným vyhlásila prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Do súťaže môžu prihlásiť svojich žiakov ZŠ do konca januára.

Je určená pre žiakov 6. - 9. ročníka a záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Informoval o tom koordinátor projektu a pedagóg Ľuboš Lukáč. 

 Súťaž je zameraná na: 

  • logické myslenie,
  • matematiku
  • verbálne myslenie.

Jej organizátorom je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Školy môžu registrovať svojich žiakov prostredníctvom internetovej stránky Nadanedieta.sk, kde nájdu registračný formulár.

Školské kolo v priebehu februára sa uskutoční v réžii samotných škôl, ktoré po úspešnej registrácii súťažiacich budú mať k dispozícii testovací súbor rôznych typov úloh. Organizátor súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš doručí testy školského kola elektronickou formou a škola zodpovedá za vytlačenie testov, uskutočnenie samotného testovania a vyhodnotenie na základe pokynov organizátora.

Na finálovom kole súťaže sa zúčastnia dvaja najlepší riešitelia v školských kolách. Najúspešnejší riešitelia si vo finále 8. marca potrápia mozog pri riešení logických úloh v dvoch súťažných kolách. Priestory svojej zasadačky ponúkol Mestský úrad v Prešove.

Všetci účastníci finálového kola dostanú certifikáty o absolvovaní súťaže. Víťazná trojica riešiteľov sa zapíše do Galérie talentov, ktorá je zverejnená na webstránke súťaže. Na úspešných súťažiacich čakajú diplomy a rôzne ceny.

Talent základných škôl regiónu Šariš je súťaž, ktorá si každoročne kladie za cieľ nájsť talentovaných a nadaných žiakov základných škôl. Súťaž patrí medzi projekty Rozumieme nadaným.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

29.04.2018 11:23

Daj zelenú svojmu zelenému nápadu

Eko je IN! Všetci inovátori a startupisti, pozor! Ak máte rozpracovanú zaujímavú ekoinováciu môžete sa aktuálne prihlásiť na bratislavskú Zelenú letnú školu. Spoločne s odborníkmi tu nájdete spôsob, ako svoju myšlienku posunúť...
30.04.2018 09:36

Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvu na čerpanie OP VaI

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR dnes 27. apríla 2018 vyhlásilo novú výzvu v rámci operačného programu Výskum a inovácie (OP VaI) na podporu teamingových výskumných centier.
26.09.2017 22:10

EURÓPSKY FOND REGIONÁLNEHO ROZVOJA

Program cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A POĽSKO – SLOVENSKO