Späť na zoznam
Výzvy
Autor: UCN
31.01.2018 09:30

Fakulta masmediálnej komunikácie ocení školy za podporu inovácií vo vzdelávaní

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Medzinárodný inštitút pre interdisciplinárny výskum vyhlasujú 4. ročník súťaže o ocenenie BrilianTT, ktoré podporuje a zároveň vyjadruje verejné uznanie základným, stredným a vysokým školám za rozvoj inovácií v poskytovaní vzdelávania. Ocenenie sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu na Slovensku.

Do súťaže sa môžu zapojiť vzdelávacie inštitúcie, ktoré v predchádzajúcom roku realizovali projekt zameraný na inovácie vo vzdelávaní. Ocenenie sa udeľuje v troch kategóriách:

  • základné,
  • stredné
  • vysoké školy.

Cieľom je podporiť jedinečné aktivity ktoré sa zaoberajú zlepšovaním vzdelávania.

„Našou víziou je, aby toto ocenenie motivovalo vzdelávacie inštitúcie k inováciám, čím dosiahnu nielen vyššiu kvalitu vzdelávania, ale aj vyšší záujem žiakov a študentov o výučbu," uviedla Renáta Miklenčičová, riaditeľka ocenenia BrilianTT.

Záujemcovia sa do súťaže môžu zapojiť odoslaním prihlášky na adresu briliantt.fmk@gmail.com do 15. marca 2018.

Výsledky ocenenia budú vyhlásené na Medzinárodnej vedeckej konferencii Megatrendy a médiá, ktorá sa bude konať 24. apríla 2018 na Smolenickom zámku.

V minulom roku sa do súťaže zapojilo 16 projektov, z ktorých boli ocenené projekty

  • „SEMAFOR SVET" (Separuj odpad, formuj svet) základnej školy v Bardejove,
  • „EGGBOT" strednej odbornej školy v Púchove
  • „Robohranie – proFEVT" (Inovácia vzdelávania v oblasti algoritmizácie a programovania Popularizácia RObotiky na TUZVO–FEVT) Technickej univerzity vo Zvolene.

 

Zdroj: FMK

Súvisiace články

30.01.2019 09:03

JUNIOR INTERNET hľadá online talenty

Na súťaž Junior Internet 2019 pozýva AMAVET všetkých nadšencov internetu a programovania. Projekty webových stránok, mobilných aplikácií, blogov alebo vlogov, dizajnov, grafiky a textov na webe sú viac než vítané.
03.05.2018 13:25

Otvorenie nového kola štipendijného programu RMUSP

Pre rómskych študentov vysokých škôl na akademický rok 2018/2019
11.08.2020 14:42

Ktoré projekty získajú až 1 000 eur? Aj váš hlas rozhodne

Špeciálna výzva Gesto pre rodičov postúpila do rozhodujúceho kola. Už v týchto dňoch totiž prebieha hlasovanie verejnosti o tom, ktoré projekty získajú 1 000 eur. O vašu podporu sa popri občianskych združeniach, neziskových org...